FEST Festival znaczy różnorodność? No raczej – a przynajmniej wskazują na to ostatnie ogłoszenia

Ostatnie dni stały pod znakiem dużej liczby ogłoszeń FEST Festivalu. Poznaliśmy między innymi trzeciego headlinera oraz temat nowej sceny.

silesia beats

Drugi weekend sierpnia już po raz kolejny będzie stać pod znakiem FEST Festivalu. W dniach 9-13 sierpnia odbędzie się już czwarta edycja tego wydarzenia, którego znakiem rozpoznawczym najwyraźniej ma być różnorodność. A na to właśnie wskazują lineup’owe ogłoszenia z ostatnich dni – zarówno te związane z elektroniką, jak i te od niej mocno odbiegające. Czas sprawdzić, kto dołączył do składu, który wystąpi w Parku Śląskim Miłośnicy różnorodnej muzyki zawitają w tym czasie na południe Polski.

Trzeci headliner i zaskakująca nowa scena

Przede wszystkim poznaliśmy trzeciego headlinera całej imprezy, którym okazała się Peggy Gou. Wielu festiwalowiczów miało okazję ją poznać podczas ubiegłorocznego Open’era, kiedy to godnie zastąpiła The Chemical Brothers, nieobecnych wówczas z powodów zdrowotnych. Teraz zrządzenie losu sprawiło, że kultowy brytyjski duet i południowokoreańska DJka stoją na czele składu tego samego festiwalu. Fani elektroniki (i nie tylko, bo widzowie telewizji także) mogą ją znać przede wszystkim z numeru “Starry Night”.

jay_cluss

Nieco wcześniej z kolei poznaliśmy pełny skład zupełnie nowej sceny, wchodzącej w skład Kręgów Tanecznych. Ogłoszenia jej dotyczące były dość enigmatyczne, zaś szczegóły okazały się naprawdę zaskakujące. Najpewniej nikt nie spodziewał się, że swoje pełnoprawne miejsce otrzymają klimaty… italo. Według organizatorów, ta scena ma być estetyczną przeciwwagą dla pozostałych elektronicznych scen.

ultra

Każdy znajdzie coś dla siebie

To nie koniec – na początku tego tygodnia włodarze wydarzenia postanowili dorzucić co nieco smaczków dla fanów szeroko rozumianej alternatywy.

Przed polską publicznością już po raz kolejny zaprezentuje się Arón Piper – hiszpański aktor pochodzenia niemieckiego, znany przede wszystkim z roli Andera Muñoza w serialu Szkoła dla elity, wyprodukowanego przez platformę Netflix. Ponad 50 milionów odtworzeń na platformach streamingowych, współpraca z takimi artystami jak między innymi Polimá Westcoast, Jesse Baez, Jottapê czy Kevinho – Aron w bardzo krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych głosów swojego pokolenia. Będzie to już kolejny występ artysty w naszym kraju.

silesia beats

W Chorzowie zjawi się także Baasch – jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro – wystąpi na scenie Parku Śląskiego. Zwieńczeniem sukcesu dotychczasowej ścieżki artysty było zdobycie przez Baascha Fryderyka w kategorii muzyka elektroniczna za jego trzeci album “Noc”.

Pochodzący z Reading zespół Only The Poets zasłynął w Anglii na scenie indie, jednak muzycy wykraczają poza standardową definicję gatunku i starają się czerpać z różnych źródeł. Panowie zagrali aż 6 koncertów w Polsce w ubiegłym roku. Powracają i w tym, aby umilić przybyłym czas podczas swoich występów.

Do ogłoszonego grona dołączyli również Joesef, Go_A oraz Baby Queen. Zasilą oni i tak już dość różnorodne towarzystwo.

ultra

jay_cluss

Jeszcze chwila, jeszcze moment

Za niespełna 4 miesiące na zaproszenie właścicieli takich lokali jak Smolna czy Praga Centrum będziemy mieli okazję w Chorzowie posłuchać muzyki tak różnorodnej jak polskie lato. Impreza odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia. A tych, którzy jeszcze nie zaopatrzyli się w bilety, odsyłamy pod poniższy link na stronie internetowej wydarzenia.

silesia beats

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?