Festiwale tylko dla zaszczepionych? Kanclerz Niemiec i szef Eventim popierają pomysł

Szef Eventim uważa, że organizatorzy powinni mieć możliwość niewpuszczenia na imprezę osoby niezaszczepionej

emuze.me

Mimo w dalszym ciągu trwającej u wielu fanów dobrej zabawy niepewności, powoli zbliżamy się do końca pandemicznej przerwy od dużych imprez. Wpływ na to ma z pewnością rozkręcająca się akcja szczepień. Niemniej wciąż ciężko jednoznacznie określić, kiedy odbędą się pierwsze muzyczne festiwale i w jakiej formie będą one funkcjonować. Jednym z pomysłów na jak najszybsze przywrócenie porządku sprzed roku jest wymóg bycia zaszczepionym na COVID-19 w celu uczestnictwa w wydarzeniu.

Szef Eventim popiera koncept…

Pomysł ten zaczyna spotykać się z aprobatą ludzi z branży eventowej. Przykładowo Klaus-Peter Schulenberg, szef Eventim – jednego z czołowych sprzedawców biletów na eventy – uważa, że organizatorzy imprez powinni mieć możliwość uzależnienia wpuszczenia kogoś na teren od tego, czy ten ktoś został zaszczepiony.

Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę.

(…)

Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień. Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać.

Klaus-Peter Schulenberg, szef Eventim

…zaś Angela Merkel bierze ten scenariusz pod uwagę

Niemiecki rząd planuje zaszczepienie każdego swojego obywatela do końca lata. Jednakże – jak twierdzi kanclerz Niemiec Angela Merkel – wprowadzenie przywilejów dla osób zaszczepionych nie jest na ten moment brane pod uwagę. Wpływ na taką opinię, wyrażoną na antenie telewizji ARD, ma brak pewności, czy szczepionka na COVID-19 przeciwdziała zarażaniu wirusem przez osobę zaszczepioną.

W dalszym terminie taki pomysł może jednak zostać wdrożony – co może niepokoić wielu sceptycznie nastawionych do szczepień.

Jeżeli będziemy mogli wyjść z ofertą szczepień do wielu osób, a niektórzy powiedzą, że przecież nie ma obowiązku szczepień, a inni, że nie chcą się szczepić, to wtedy może trzeba będzie różnicować i powiedzieć: ok, kto tego nie chce, ten może nie powinien też robić pewnych rzeczy.

Angela Merkel, kanclerz Niemiec

foto: Wendy Wei

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?