Nie żyje Florian Schneide – jeden z założycieli formacji Kraftwerk

Niemiecki producent miał 73 lata. Według doniesień medialnych, Florian zmarł już tydzień temu z powodu nowotworu, jednak informacja obiegła świat dzisiaj.

sunrise

W wieku 73 lat odszedł od nas Florian Schneide – jeden z pionierów muzyki elektronicznej i założyciel legendarnej grupy Kraftwerk.

Niemiecki muzyk był jedną z najbardziej wpływowych osób w ówczesnym świecie muzyki. Jego utwory inspirowały rzesze twórców, zwłaszcza w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy to Kraftwerk był na szczycie swojej popularności. Grupa była natchnieniem dla takich twórców, jak Depeche Mode, Dawid Bowie, Daft Punk czy Aphex Twin.

kalendarz

Panowie w przeciągu trwającej już 50 lat kariery wydali kilka studyjnych albumów, które na tamte lata były innowacyjne a ich największym hitem jest “Das Model“. W 2008 roku Schneide opuścił oficjalnie grupę, która nasz kraj odwiedziła w ubiegłym roku, w ramach festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

kalendarz

Brytyjski dziennik The Guardian donosi, że artysta zmarł już tydzień temu z powodu nowotworu, lecz dopiero dziś świat dowiedział się o tragicznej informacji. Świat muzyki pogrążył się w żałobie. Kondolencje rodzinie złożyli między innymi Nina Kraviz czy Defected Records.

sunrise


kalendarz

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?