Polska scena house ma się dobrze! Duet Folkness grany na antenie BBC Radio 1

Polski duet FOLKNESS został zagrany przez Danny’ego Howarda w jego audycji na legendarnej radio stacji BBC Radio 1.

sunrise

To, że polskie nazwiska radzą sobie coraz lepiej na mainstreamowej scenie muzyki EDM, wiadome jest nie od dziś. Fakt faktem – na Shining Beats pojawia się znacznie mniej artykułów w temacie nieco mniej popularnych gatunków. Nie znaczy to jednak, że ten aspekt naszej sceny pomijamy zupełnie – szczególnie, że Polacy na tym polu odnoszą coraz większe sukcesy. Dziś na tapet bierzemy duet Folkness, który może pochwalić się nie lada osiągnięciem. Ich utwór pojawił się bowiem w legendarnym radiu BBC Radio 1 – a to, co by nie mówić, wciąż jest coś.

Panowie działają na rynku muzycznym jako Folkness stosunkowo krótko, bo dopiero od końcówki 2019 roku. Jednakże Mateusz Kuźnicki oraz Norbert Trofimiuk – bo to oni odpowiadają za ten projekt – żółtodziobami na polskiej scenie nie są. Fani house’owych klimatów mogli już ich poznać za sprawą założonego już w 2010 roku projektu Nuyorica.

kalendarz

Do tej pory udało im się wydać wiele jakościowych remixów oraz singli w klimatach House oraz Disco. Z kolei 15 stycznia ukazała się ich najnowsza EPka, zatytułowana “Phantom Theme“. Premiera zasiliła katalog labelu Too Many Rules, za który odpowiedzialny jest Javi Bora – artysta prosto ze słonecznej Ibizy.

kalendarz

Tytułowy kawałek z minialbumu został zagrany przez Danny’ego Howarda w jego audycji na antenie kultowej już stacji BBC Radio 1. Naprawdę warto śledzić poczynania tej dwójki, bo w przyszłości może ona zrobić robotę na polskiej scenie House.

kalendarz

sunrise

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?