Skytech, C-BooL, Komodo i Gromee nominowani do Fryderyków!

Aż cztery EDMowe single znalazły się wśród nominowanych do Nagrody Publiczności Fryderyków 2019. Szansę na zwycięstwo mają Skytech, C-BooL, Gromee i Komodo.

sunrise

Elektroniczni artyści coraz śmielej i umiejętniej łączą światy muzyki klubowej i radiowej. Nieraz już mogliśmy, podczas przeczesywania częstotliwości w radiu, natrafić na znajome brzmienia od cenionych przez nas artystów. Sukcesy takich artystów, jak Gromee, Komodo, Audiosoulz czy C-Bool musiały się siłą rzeczy przełożyć na uznanie branży fonograficznej, która co roku przyznaje nagrody, dobrze znane jako Fryderyki.

W tym roku gala rozdania nagród odbędzie się w Katowicach. Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się już o innej nominacji z naszego poletka. Statuetkę za najlepszy album roku ma szansę zgarnąć Jacek Stachursky, o czym już pisaliśmy na naszych łamach. Tymczasem poznaliśmy nominowanych do nagrody publiczności. Mimo świadomości o coraz mocniejszej karcie polskiego EDMu w mainstreamie, mało kto spodziewał się aż czterech tanecznych propozycji w gronie nominowanych.

kalendarz

Kto ma szansę na statuetkę?

Jak wspomnieliśmy, kandydatów z naszego środowiska jest aż czterech – są to:

kalendarz

  • C-BooL & Skytech feat. Giang Pham – La La Love
  • Komodo feat. Michael Shynes – Is This Love
  • C-BooL feat. Cadence XYZ – Fire In My Head
  • Gromee & Golec uOrkiestra feat. Bedoes – Górą Ty

Warto głosować na swoich

Jako, że jest to nagroda publiczności, to o wynikach możecie zadecydować również Wy. Czas na namysł trwa do 13 marca, a dzień później zostaną ogłoszone wyniki. Głosować można pod tym pod tym linkiem.

kalendarz

sunrise

Total
10
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?