Jacek Stachursky z nominacją do Fryderyków!

Stało się! Jacek Stachursky – a konkretnie jego ubiegłoroczny album “2k19” – został nominowany do prestiżowej, polskiej nagrody Fryderyki.

kalendarz

W ubiegłym roku jak grom z jasnego nieba na scenę powrócił Jacek Stachursky. Czechowicki wokalista romansował już z wieloma gatunkami – tym razem postanowił jednak zwrócić się w stronę tanecznej elektroniki. Wydany na jesieni album “2K19” odniósł niemały sukces a największy hit – “Doskozzza” – stał się viralem z prawdziwego zdarzenia, gromadzącym miliony wyświetleń… dopóki nie został usunięty. Na portalu YouTube jest dostępny za to teledysk, który w ciągu trzech miesięcy od publikacji zgromadził niemal 300 tysięcy odsłon. Jak na utwór mający już niemal rok i falę popularności za sobą – całkiem godnie.

Tak się składa, że ostatnia część tryptyku 99/09/19 została doceniona nie tylko przez korbiarzy. Wpływ twórcy na ubiegłoroczną muzykę zauważyła również Akademia Fonograficzna, która zajmuje się przyznawaniem nagród muzycznych o nazwie Fryderyki.

emuze.me

Płyta “2K19” otrzymała nominację w kategorii “Album Roku Elektronika“. Ekscentryczny artysta będzie konkurował z takimi postaciami, jak Natalia Nykiel, Mery Spolsky, Novika czy też Zamilska. Jesteśmy ogromnie ciekawi, czy wielki powrót na klubową scenę przyniesie Stachursky’emu uznanie również wśród branży fonograficznej. Wyniki Fryderyków poznamy już 14 marca, a pełną listę nominacji znajdziecie pod tym linkiem.

emuze.me

ultra

Total
56
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?