Gareth Emery po dwóch latach ukończył nowy album. “Krew, pot i łzy”

Brytyjski trance’owy producent otworzył się przed swoimi fanami. Jak się okazuje, praca nad nowym albumem była dla niego naprawdę ciężka.

sunrise

Gareth Emery w branży działa już przeszło 20 lat i przez ten czas zdążył sobie wyrobić bardzo silną markę. Występował w wielu miejscach na całym świecie, w tym oczywiście w Polsce, gdzie ma naprawdę sporą rzeszę fanów. Sympatyczny Brytyjczyk słynie również ze specyficznego poczucia humoru. Niech świadczy o tym chociażby projekt CVNT5 z Ashley’em Wallbridge, gdzie obydwaj jawnie wyśmiewali stereotypy związane z muzyką elektroniczną.

Nowy album już na ostatniej prostej

Trzeba przyznać, że Gareth jest w ostatnich latach płodnym artystą. W 2020 roku w lipcu wydał album “Lasers“. Chwilę po tym, bo już w październiku, wrócił do nas z akustyczną wersją tego krążka. Po dwóch latach na swoich social mediach oznajmił, że kolejny longplay jest już skończony. Nowy materiał będzie nosił nazwę “ANALOG“. Producent mocno otworzył się przed fanami i zdradził, że cały proces tworzenia był bardzo ciężką sprawą i nie cieszy się zbytnio z jego ukończenia.

kalendarz

Nowy album jest gotowy. Ale nie mam ochoty świętować. Jeśli już to mam ochotę płakać.

W tej chwili większość artystów podzieliłaby się jakimś fałszywym zdjęciem, na którym popijają szampana. Jestem pewien, że kiedyś też to zrobiłem. Ale będąc prawdziwym… po dwóch latach krwi, potu i łez nad tymi piosenkami, jestem trochę w rozsypce.

Czemu? Bo do tej chwili byłem skupiony na pracy. Teraz kiedy skończyłem, zaczynają się wątpliwości.

Co, jeśli nikt się tym nie zainteresuje? Co, jeśli nie będzie tego na playlistach na Spotify? Co, jeśli główny singiel okaże się klapą? Wokół mojej głowy krąży niekończąca się pętla złych myśli.

Teraz ktoś powie „Ty idioto, twórz muzykę dla siebie, a nie dla innych”. Zaufaj mi, zrobiłem to. Gdybym robił muzykę dla innych, czytalibyście teraz post o “Concrete Angel Mega Trance Remix 2022 Edition” 😂. Ten album to najbardziej “pode mnie” płyta, jaką kiedykolwiek zrobiłem.

(…) Ta muzyka jest najbardziej odmienną i innowacyjną rzeczą, jaką kiedykolwiek stworzyłem, jednocześnie jest ekscytująca i przerażająca. (…)

Gareth Emery

Brytyjczyk dodał na koniec, że i tak chce żebyśmy usłyszeli ten album, ponieważ ukończenie tego materiału kosztowało go wiele zdrowia. Pierwszy singiel nazywać się ma “Love You For All Time” i ma ukazać się już wkrótce. Dodatkowo, właśnie projektowi ANALOG będzie poświęcony występ Garetha na Ultra Music Festival 2022.

kalendarz

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?