kontakt

Darklight Recordings to jedna z tych wytwórni, która dość mocno wspiera polskich artystów. W labelu należącym do Fedde le Grand swoje produkcje wydawali już min DNF, Melo.Kids, Justy, KOFM czy MYLØ. W ubiegłym roku swój singiel wydał tam też młody polski duet Genuine Brothers. Po „Take You Down” młodzi Polacy wracają do wytwórni Holendra z kolejną produkcją.

Z radia internetowego na salony

W skład duetu wchodzi dwóch przyjaciół Piotr Szulc i Norbert Kępka. Panowie znają się już ponad 10 lat, lecz dopiero w 2016 roku zdecydowali się założyć projekt Genuine Brothers. Jak już wspominaliśmy wcześniej, duet miał już okazję zagościć w wytwórni Fedde le Granda w ubiegłym roku. Jak nam opowiadają, ten moment okazał się przełomowy w ich karierze.

Z Norbertem znamy się od 2010 roku, poznaliśmy się w radiu internetowym. Spotkaliśmy się pierwszy raz na imprezie Pioneera, podczas prezentacji nowego sprzętu. Zakumplowaliśmy się i okazało się, że mamy w sobie ogromną pasję do muzyki elektronicznej.
W 2016 roku założyliśmy projekt Genuine Brothers, małymi kroczkami brnęliśmy do przodu… aż pewnego dnia dostaliśmy maila od samego Fedde Le Granda, który poinformował nas, że 'Take You Down’ mu się spodobało i chce to w swojej wytwórni.

Piotr Szulc – 1/2 duetu Genuine Brothers

Stary projekt z nowym życiem

Jak nam zdradza Piotrek, musiało minąć sporo czasu, aby najnowszy ich numer ujrzał światło dzienne. Panowie pracowali nad nim już w ubiegłym roku, lecz nie byli oni z efektu końcowego zadowoleni – dlatego track wylądował w szufladzie. Po jakimś czasie swoje pięć groszy do „So Phat” dołożył fiński producent EXCE – to on odpowiada za breakdown. Efekt współpracy okazał się być na tyle dobry, że utwór został wydany nakładem Darklight Recordings.

Prace nad naszym utworem rozpoczęliśmy w 2019 roku. Po ‘’skończeniu’’ utworu czuliśmy, że czegoś w nim brakuje. Track czekał na swoją kolej w zapomnianym folderze. To jest ten moment, w którym wkroczył EXCE – nasz przyjaciel z Finlandii. Zabrał się za pracę nad breakdownem, bo to właśnie ten element był piętą achillesową tego numeru. Jak możecie usłyszeć, numer od początku do końca ma fajny groove; przechodzimy przez brzmienia trapowe, housowe, a pojawiły się także elementy drum and bass’u.
Po skończeniu numeru w marcu 2020, czułem, że numer przyjmie się w Darklight Recordings. Jako producent muzyczny na bieżąco śledzę to. co dzieje się na światowym rynku muzycznym, a ten numer idealnie wpasował się w inne wydania w DLR. Numer wylądował na skrzynce mailowej u Fedde, a po kilku dniach dostaliśmy odpowiedź, że z przyjemnością przyjmie ten track do swojej wytwórni.

Piotr Szulc – 1/2 duetu Genuine Brothers

Norbert i Piotrek w najbliższym czasie mogą sporo namieszać na krajowej scenie muzyki elektronicznej. Jak to w wypadku takich młodych i perspektywicznych projektów, wiele zależy od samych twórców – niemniej mocno trzymamy kciuki za tym, by ich kariera nabrała jeszcze większego rozpędu.

Najnowszy utwór polskiego duetu możecie przesłuchać poniżej.

kontakt