Pierwsze damy włoskiego electro powracają do Polski. Gioli & Assia z koncertem w stolicy

Łączący elektronikę z indie i popem włoski duet Gioli & Assia już tej jesieni wystąpi w warszawskiej Progresji.

kalendarz

Kobiet na scenie muzyki elektronicznej wciąż jest mało, ale ten stan rzeczy z każdym rokiem ulega zmianie. Kolejne coraz bardziej rozpoznawalne postaci sukcesywnie przecierają ścieżkę mniej znanym postaciom. Łatwo z pewnością nie było – wszak przemysł muzyczny jest mocno zmaskulinizowany – ale wielu DJkom i producentkom sztuka ta się udała. A jednym z projektów pasujących do tego opisu jest Gioli & Assia, łączący w swoich utworach elektronikę w różnych odcieniach z brzmieniami indie i popowymi.

Udana włoska kooperacja

Giorgia i Assia działają wspólnie od ośmiu lat – choć wcześniej współpracowały już w relacji artystki i menadżerki. Jedna skupia się na instrumentach (fortepian, wiolonczela, perkusja, handpan), natomiast druga śpiewa i gra na gitarze. Parokrotnie miały okazję już występować przed polską publicznością. Kolejna okazja już wkrótce.

kalendarz

Gioli & Assia powracają nad Wisłę już tej jesieni w ramach promocji swojego nowego materiału, na czele z opublikowaną w ostatnich dniach EPką “Resurrection Act 1”. Podczas ich koncertu nie zabraknie zarówno świeżych propozycji, jak i tych dobrze znanych przez fanów. Wśród nich widnieją chociażby takie kawałki, jak “Emptiness” oraz “Inside Your Head”.

ultra

Koncert duetu Gioli & Assia odbędzie się w poniedziałek 25 października w warszawskiej Progresji. Drzwi otwarte zostaną o godzinie 19:00, zaś występ wystartuje o 20:00. Bilety w cenie 99 zł dostępne są za pośrednictwem strony internetowej organizatora, agencji WiniaryBookings.

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?