kontakt

Większe festiwale mają to do siebie, że ich uczestnicy spodziewają się wielu miejsc, które dadzą im rozrywkę. Fani takich imprez często liczą na co najmniej dwie sceny pełne muzyki, jak i inne strefy, które ułatwią czy umilą im czas. Nie inaczej jest na europejskich wydarzeniach kulturalnych. W Polsce największymi graczami tego lata będą Open’er, FEST Festival oraz Sunrise.

Jak to wygląda za granicami naszego kraju? Na starym kontynencie główne skrzypce wśród fanów elektroniki grają między innymi Tomorrowland i Creamfields, a dla słuchaczy różnych gatunków idealnymi destynacjami są Sziget czy Glastonbury. Wielkość terenu takich imprez może przerażać, czego nie ukrywają organizatorzy brytyjskiego wydarzenia. Według nich Glasto to skupisko wielu mniejszych festiwali odbywających się na Worthy Farm.

Ostatnio pisaliśmy o ogłoszeniach związanych z Silver Hayes. Znamy też listę artystów, którzy zaprezentują się na głównej scenie – Pyramid Stage. Kto dołączył do lineupu legendarnego brytyjskiego festiwalu?

Glade Stage

Przestrzeń opisywana jako idealna dla imprezowiczów. Tak zaprezentowana przez organizatorów część festiwalu od razu nasuwa nam myśl o wysokiej klasy reprezentantach sceny elektronicznej. Oczywiście w lineupie ulepszonej Glade Stage mamy wiele takich nazwisk, na czele z takimi aliasami jak Carl Cox, Andy C, Annie Mac, CamelPhat, Rudimental, Sasha, John Digweed czy Marshall Jefferson. Pełny spis znajduje się poniżej.

Wraz z tegoroczną edycją Glastonbury do Glade dołącza odnowiona przestrzeń Spike oraz zupełnie nowa scena Dome. Tu jest równie różnorodnie, jak na głównej scenie. Wśród równie dużego lineupu znajdziemy m.in. znanego DJa i prezentera radia BBC Danny’ego Howarda, reprezentantów drum and bassowej sceny, w postaci Grafixa w b2b z Ruth Royall, czy Stanton Warriors, reprezentantów gatunku garage. Wszystkie aliasy dostępne są na poniższym plakacie. Dla każdego coś dobrego.

The Common

Festiwale to jednak nie tylko muzyka czy różne strefy rozrywkowe. Duże znaczenie, zwłaszcza w kręgach muzyki elektronicznej, mają projekty scen, dekoracje terenu czy otoczenie, w jakim się znajdujemy. Dla takich osób idealna jest strefa The Common. Ta część Glastonbury zlokalizowana jest wśród antycznych ruin. Jednak to nie wszystko – nie zabraknie wszak ciekawych szkieletów scen, które przypominają te znane z EDMowych imprez. Dlatego też w licznym lineupie tego obszaru nie zabrakło przedstawicieli takich dźwięków. To właśnie tu swój drugi set na Glasto zaprezentuje A.M.C., a Polskę reprezentować będzie VTSS w b2b z Nastią. Bassowych klimatów doświadczymy też w setach od Bou, Skepticala, S.P.Y i nie tylko. Dla fanów bardziej undergroundowych klimatów zagra chociażby FJAAK. Pełny spis aliasów, które wystąpią w ramach The Common, znajdziecie poniżej.

Shangri-la

Elektronicznej rodziny nie mogło zabraknąć również na ciekawie nazwanej strefie Shangri-la. Miejsce to zostało stworzone by tworzyć i pobudzać dyskusje społeczne m.in. poprzez sztukę. Pod szyldem „We Are The People” zobaczymy reprezentację bassowego kolektywu Crucast w składzie Skepsis, Darkzy i Kanine oraz takeover Alternate DNB i nie tylko. Dla fanów innych odłamów elektroniki wystąpią m.in. Fatboy Slim, Jamie Jones czy Bonobo w formule DJ Set.

Arcadia

Wiele scen na Glastonbury ma swoich elektronicznych reprezentantów, jednak to Arcadia jest prawdziwą światynią dla fanów takich dźwięków. Charakterystyczna konstrukcja inspirowana pająkiem gości największych, ale też zaskakuje ciekawymi występami w formule b2b. To właśnie tak zagra Calvin Harris, Nina Kraviz, czy Four Tet. Nie zabraknie też atrakcji dla drum and bassowców. Połamane klimaty reprezentować będzie m.in. reprezentacja wytwórni Hospitality w specjalnym, potrójnym b2b. Wspólnie usłyszymy wyczekiwany od lat set Carla Coxa i formacji Chase & Status. Dla fanów liquidów razem zagrają Sub Focus wraz z Dimensionem. Jeszcze nie znamy pełnego składu Arcadii, jednak wszystkie dotychczas ogłoszone nazwiska widnieją na grafice poniżej.

kontakt