kontakt

Po dwóch latach przerwy duże festiwale wracają z przytupem. Już za nami Coachella, ale przed nami mnóstwo innych dużych imprez muzycznych i kulturalnych. Jedną z nich jest brytyjskie Glastonbury, które w zeszłym roku odbyło się w formule online. Organizatory każdej edycji za pomocą różnorodnego lineup’u gwarantują, że fani każdego gatunku znajdą coś dla siebie. Nie inaczej jest w tym roku.

Brytyjskie wydarzenie odbywające się na wielkiej farmie podzielone jest na mniejsze przestrzenie. Jedną z nich jest Silver Hayes, nazywana taneczną wioską. To tam można usłyszeć największych reprezentantów lokalnej elektroniki, jak i zagraniczne fenomeny. Nie zabrakło też wsparcia wśród nazw ze scen RNB czy rapowej. Dodano też dwie nowe sceny – The Lonely Hearts Club i Firmly Rooted. Właśnie ogłoszono nazwiska, które wystąpią w dniach 22-27 czerwca na tej części festiwalu.

Czołowa brytyjska reprezentacja

Glastonbury pokazuje, że wie, jakie perełki ma na lokalnej scenie elektroniki. W lineupie Silver Hayes nie zabrakło takich reprezentantów, jak między innymi Fatboy Slim, Groove Armada, Gorgon City, Mura Masa, Patrick Topping w formule b2b z Eats Everything, Denis Sulta czy Romy (1/2 The XX). W formule live dla brytyjskiej (i nie tylko) publiczności zagrają Ross From Friends. Lista ciekawych nazwisk jest o wiele dłuższa i zawiera również zagraniczne aliasy. Wśród nich między innymi Sonny Fodera czy Palms Trax w b2b z Jobse.

Marzyłem o tak zwariowanych momentach z Glastonbury, jak te z 2013 na Silver Hayes. Do zobaczenia na farmie w czerwcu!

Fatboy Slim na Twitterze

Połamańce będą grane

Nie trudno zauważyć szeroką reprezentację drum and bassu, w której nie zabrakło kluczowych nazwisk tworzących aktualną scenę. Na tanecznej wiosce nie zabraknie takich graczy, jak Wilkinson, A.M.C., Metrik, Shy FX, SASASAS, Enei, LTJ Bukem, jak i duetu Hybrid Minds. Niektórzy z nich wystąpią w ramach takich inicjatyw jak Hospital Records Takeover czy Critical Sound Takeover. Swoją drogą – impreza pod szyldem pierwszej z wymienionych wytwórni będzie miała miejsce w Polsce. Więcej o niej możecie dowiedzieć się tutaj.

Pełny lineup elektronicznej części Glastonbury znajdziecie poniżej.

kontakt