kontakt

Mogłoby się wydawać, że zaczynający się właśnie rok 2021 będzie odwrotnością tego, co musieliśmy przeżywać w roku ubiegłym. Do wielu miejsc zaczęły trafiać szczepionki na COVID-19, a sytuacja z dnia na dzień staje się coraz bardziej opanowana. Niestety – do normalności jeszcze nam daleko. Glastonbury, jeden z największych brytyjskich festiwali, po raz drugi z rzędu zostaje przeniesiony na kolejny rok.

Impreza zazwyczaj odbywa się w ostatnich dniach czerwca. Mogłoby się wydawać, że do początku wakacji zostało jeszcze sporo czasu, jednak organizatorzy wolą nie ryzykować. Wszystkie bilety zakupione od października 2019 (!) roku będą pozwalały na zabawę w roku 2022. Szczęśliwi nabywcy (o ile nie zwrócili tych wejściówek) nie mają więc powodu do zmartwień.

Podobne dylematy czekają wielu innych organizatorów imprez. Szacuje się, że duże koncerty powrócą najwcześniej na jesieni – a to stawia pod dużym znakiem zapytania tegoroczny sezon eventowy…

Pełne oświadczenie organizatorów Glastonbury znajdziecie poniżej.

Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczny Festiwal Glastonbury nie odbędzie się i będzie to dla nas kolejny wymuszony rok odłogi.

Pomimo naszych wysiłków, by poruszyć niebo i ziemię, okazało się, że po prostu nie będziemy w stanie zrealizować festiwalu w tym roku. Bardzo nam przykro, że wszystkich Was zawiedliśmy.

Podobnie jak w zeszłym roku, chcielibyśmy zaoferować wszystkim, którzy uzyskali bilet w październiku 2019 r., możliwość wniesienia depozytu w wysokości 50 GBP na następny rok i zagwarantować możliwość zakupu biletu na Glastonbury 2022. Bardzo doceniamy wiarę i zaufanie, którym obdarzają nas osoby mające depozyty. Jesteśmy przekonani, że możemy dostarczyć nam wszystkim coś naprawdę wyjątkowego w 2022 roku!

Dziękujemy za niewiarygodne, nieustające wsparcie i czekamy na lepsze czasy przed nami

Michael & Emily

With great regret, we must announce that this year’s Glastonbury Festival will not take place, and that this will be…

Opublikowany przez Glastonbury Festivals Czwartek, 21 stycznia 2021

kontakt