GORDO nie tylko wydaje muzykę. Właśnie otworzył szkołę w Gwatemali

DJ i producent pochodzący z Gwatemali zaangażował się w działalność charytatywną, która ułatwi dzieciom dostęp do edukacji.

sb

Diamanté Anthony Blackmon to artysta obecnie głównie kojarzony z projektem GORDO, muzycznie oscylującym wokół house’u i techno. Wcześniej przez wiele lat działał pod aliasem Carnage, prezentując zdecydowanie inne, mocniejsze brzmienia. Ten DJ i producent pochodzący z Gwatemali nie zatrzymuje się jednak tylko na muzycznej działalności. Angażuje się on również w ideę umożliwiającą dzieciom i młodzieży ze swojej rodzinnej Gwatemali możliwość rozwoju i budowania lepszej przyszłości.

Nowa szkoła, nowe możliwości

Za sprawą GORDO i organizacji non-profit Seeds of Learning w mieście Nuevo Eden w Gwatemali otwarła się niedawno szkoła. Jest to druga tego typu placówka, w której uruchomienie zaangażował się Diamante. Inicjatywa budowy takich centrów nauki rozpoczęła się już w 2014 roku i wtedy doszło też do współpracy GORDO z Seeds of Learning. Jak przyznaje artysta, to doświadczenia z dzieciństwa sprawiły, że postanowił się zaangażować w działalność charytatywną. Zdaje on sobie sprawę z występowania nierówności w dostępie do nauki i wielkiego znaczenia edukacji dla przyszłości dzieci. Inicjatywa ma pomóc młodym przezwyciężyć trudności i otworzyć nowe możliwości.

Moje dzieciństwo w Gwatemali ukształtowało to, kim jestem dzisiaj i jestem zaszczycony, że mogę się odwdzięczyć przyszłemu pokoleniu w moim rodzinnym kraju. Dedykuję tę szkołę mojej cioci, wujowi i zmarłej kuzynce Catherine, z którymi dorastałem w Gwatemali.

Gordo
https://twitter.com/GordoSZN/status/1637933724678623233?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet%7Ctwtr%5Etrue

sb

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?