Dom Dolla remiksuje collab na linii Gorillaz – Tame Impala. Efekt? Ponad 2 tygodnie na szczycie Beatportu

Gorillaz i Tame Impala wydali wspólny kawałek, któremu tech house’owego sznytu dodał Dom Dolla. Remix okazał się niemałym sukcesem.

kalendarz

Gdy świat dowiedział się o wspólnym utworze Gorillaz i Tame Impali, fani obu projektów z niecierpliwością na jej publikację. Premierze kawałka towarzyszyły niemal same pozytywne komentarze. Utwór ten również spodobał się społeczności TikToka, która chętnie zamieszczała filmy z tym dźwiękiem. Jednak na oryginalne historia ta się nie kończy. Do wykonania remiksu “New Gold” zaproszono Dominica Mathesona aka Dom Dolla. Producent znany z tech house’owych bangerów nie zawiódł swoją wersją. Potwierdzają to statystyki.

“New Gold” po złoto

Dom Dolla świętuje sukces w Meksyku. Artysta dziękuje za tak szerokie wsparcie jego remiksu współpracy między Gorillaz, Tame Impala i Bottie Brown. Przy okazji producent uchylił rąbka tajemnicy związanego z procesem tworzenia, który nie był dla niego łatwy. Największą presję odczuwał przez to, z jakimi aliasami ma możliwość współpracować. Nie zaskakuje nas to zupełnie – wszak Australijczyk jest pierwszym twórcą, który otrzymał możliwość oficjalnego zremiksowania utworu Gorillaz od ponad 5 lat.

kalendarz

Będąc szczerym – nie byłem pewny, jak odbierzecie ten utwór jak go skończę… Było tak wiele prób, by doprowadzić to do dobrego stanu. Była duża presja związana z pracą dla tak ikonicznych artystów jak Gorillaz i Tame Impala, tego dnia, gdy to eksportowałem, czułem się jakbym miał oszaleć. Dziękuję wam!

Dom Dolla na swoim Twitterze

Jak się okazało, starania Australijczyka nie poszły na marne. Kawałek z miejsca wylądował na czołowych miejscach listy najpopularniejszych utworów w sklepie Beatport. 9 grudnia “New Gold” wskoczyło na sam szczyt i jest tam po dziś dzień.

kalendarz

Dominic radzi sobie dobrze także na Spotify. W ciągu miesiąca od premiery, jego remix zanotował niemal 5 milionów streamów, co w wypadku tech house’owego numeru jest naprawdę dobrym wynikiem.

Komuś wersję VIP?

Artysta kilka dni przed uzyskaniem szczytu na Beatporcie nadal promował swój remiks. Dom Dolla za pośrednictwem Twittera opublikował pytanie związane z wersją VIP jego produkcji, które mogło przyczynić się do skoku sprzedaży utworu.

sunrise

Dobra, kto chcę kopię?

Dom Dolla na swoim Twitterze

Alternatywną wersję odnoszącego sukcesy remiksu można nabyć, kupując oryginał na Beatporcie i wysyłając wiadomość z potwierdzeniem transakcji na – jak to sam Dom określił – profesjonalnego maila. Myślimy, że człon “69” o tym doskonale świadczy.

O tym, czy sam szczyt Beatportu jest zasłużony, zdecydujcie sami – remix Dom Dolli możecie sprawdzić poniżej.

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
37
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?