Gość, który za*ił dwie osoby na festiwalu, okazał się być żołnierzem i nie przyznaje się do winy

Podczas festiwalu Beyond Wonderland doszło do tragedii. Mimo postawienia zarzutów i jasnych dowodów, sprawca nie przyznaje się do winy.

sunrise

Dwie osoby nie żyją, kolejne trzy są ranne – to efekt strzelaniny na kempingu w pobliżu Beyond Wonderland, festiwalu muzyki elektronicznej odbywającym się w miejscowości George w stanie Waszyngton. Ostatecznie drugi dzień Beyond Wonderland został odwołany. Na trzech scenach mieli pojawić się między innymi Marshmello, Afrojack, Adventure Club, James Hype, Subtronics i Andy C. O sytuacji pisaliśmy na bieżąco na naszych łamach.

Broń, narkotyki, trauma – mieszanka wybuchowa

Nowe fakty, które pojawiły się w przedmiotowej sprawie coraz bardziej szokują, ale i dają do myślenia. Strzelcem okazał się żołnierz amerykańskiej marynarki wojennej. Zostały mu postawione zarzuty pierwszego stopnia – dotyczą one zabójstwa dwojga osób oraz uszczerbku na zdrowiu w wyniku postrzelenia dla kolejnych 3 osób, w tym dziewczyny sprawcy, której udało się powiadomić służby. Po zatrzymaniu przez policję oświadczył, że był pod wpływem grzybów halucynogennych. Swoją zbrodnię tłumaczył przeświadczeniem, że świat zbliża się ku końcowi. Patologiczną sprawą jest to, ze bramki wykrywające metale były ustawione dopiero po przejściu pola namiotowego.

kalendarz

Największym kuriozum całej sytuacji jest fakt, że mimo niezbitych dowodów napastnik nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Następne przesłuchanie jest zaplanowane na 25 lipca, a proces ma rozpocząć się z końcem sierpnia. W przypadku uznania winnym, podejrzanemu grozi dożywocie.

kalendarz

O postępach i nowych informacjach w tej sprawie dowiecie się z naszej strony.

kalendarz

sunrise

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?