Grammy 2019 – Kto wygrał w tanecznych kategoriach?

Po raz 61. amerykański przemysł fonograficzny wręcza nagrody wartym uwagi twórcom z różnych gatunków – w tym także elektronicznym artystom.

kalendarz

Jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie muzyki rozrywkowej jest coroczne rozdanie nagród Grammy. Po raz 61. amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji docenia i honoruje prestiżowymi nagrodami artystów, który według niej wyróżnili się swoją twórczością w ostatnim roku (a konkretnie w okresie od 1 października 2017 do 30 września 2018).

Amerykański przemysł fonograficzny bierze pod uwagę w tym konkursie nie tylko najpopularniejsze gatunki muzyczne – wszak zawrotna liczba 84 kategorii nie wzięła się znikąd!

kalendarz

Listę wszystkich kategorii, nominowanych oraz zdobywców charakterystycznej statuetki znajdziecie pod tym linkiem – my z kolei zajmiemy się tym, co bezpośrednio wpasowuje się w format portalu Shining Beats – czyli szczegółami kategorii dotyczących stricte muzyki elektronicznej.

ultra

Kategoria “Najlepsze nagranie Dance” swego czasu wywołało sporo kontrowersji, a to za sprawą nominacji dla “Losing It” – jednego z hitów 2018 roku produkcji Fisher’a. Ostatecznie jednak Australijczyk nie otrzymał statuetki – konkurencję wygrał duet Silk City (a więc Diplo i Mark Ronson) z singlem “Electricity“, w którym wokalnie udziela się Dua Lipa.

W kategorii “Najlepszy album Dance/Electronic” zwyciężył album “Women Worldwide” autorstwa francuskiego duetu Justice.

kalendarz

Trzecią nas interesującą kategorią jest “Najlepszy remix“. Tutaj konkurencja była naprawdę zacięta – wśród nominowanych widnieją takie postacie, jak Cosmic Gate, EDX oraz CID. Statuetkę zgarnął jednak Mura Masa – dwudziestodwulatek z Wielkiej Brytanii, któremu zwycięstwo zapewnił remix do utworu formacji Haim pod tytułem “Walking Away“.

A oto lista wszystkich nominowanych w elektronicznych kategoriach:

Najlepsze nagranie Dance:
Silk City feat. Dua Lipa – Electricity (zwycięzca)
Above & Beyond feat. Richard Bedford – Northern Soul
Disclosure feat. Fatoumata Diawara – Ultimatum
Fisher – Losing It
Virtual Self – Ghost Voices

Najlepszy album Dance / Electronic:
Justice “Woman Worldwide” (zwycięzca)
Jon Hopkins “Singularity”
Sofi Tukker “Treehouse”
Sophie “Oil Of Every Pearl’s Un-Insides”
TOKiMONSTA “Lune Rouge”

Najlepszy remix:
Haim – Walking Away (Mura Masa Remix) (zwycięzca)
LSD – Audio (CID Remix)
Charlie Puth – How Long (EDX’s Dubai Skyline Remix)
Gabriel & Dresden feat. Sub Teal – Only Road (Cosmic Gate Remix)
Kygo feat. Justin Jesso – Stargazing (Kaskade Remix)

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
35
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?