Znamy wyniki Grammy 2020! Kto wygrał w elektronicznych kategoriach?

Zeszłej nocy miała miejsce kolejna gala rozdania nagród Grammy. Kto zdobył statuetki w kategoriach związanych z muzyką elektroniczną?

kalendarz

Spora część podsumowań ubiegłego roku już za nami – jednak dopiero przed nami te najbardziej spektakularne. Już za kilka tygodni swoje nagrody przyzna amerykańska branża kinematograficzna, natomiast ubiegłej nocy poznaliśmy artystów najbardziej uznanych przez branżę fonograficzną, którzy otrzymali nagrody Grammy.

Już po raz 62. amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji uhonorowała najistotniejsze w ciągu ostatniego roku postaci sceny muzycznej. Wśród wielu kategorii, obejmujących szerokie spektrum gatunkowe, nie mogło zabraknąć tych związanych z muzyką elektroniczną. Oficjalne nominacje poznaliśmy już jakiś czas temu, jednak dopiero ubiegłej nocy dowiedzieliśmy się, kto zgarnął prestiżowe nagrody.

emuze.me

Legendy z dwoma statuetkami

W kategorii “Najlepszy utwór taneczny” nominacje były całkiem różnorodne – gdyż pojawiły się takie hity jak “Piece Of Your Heart” Meduzy czy też “Midnight Hour” od projektu Dog Blood, a z drugiej strony nieco bardziej undergroundowe kawałki, jak chociażby “Linked” od Bonobo. Nagrodę w tej kategorii zyskali jednak starzy wyjadacze muzyki elektronicznej – The Chemical Brothers wraz z utworem “Got To Keep On“.

Nominacje w kategorii “Najlepszy album muzyki elektronicznej” także prezentowały się niezwykle interesująco. Docenione zostały m.in. nowe krążki Flume’a, Tycho czy też trio RÜFÜS DU SOL. Ostatecznie nagroda Grammy trafiła jednak po raz kolejny do duetu The Chemical Brothers i ich longplaya zatytułowanego “No Geography“.

ultra

Ostatnia kategoria, mająca wiele wspólnego z muzyką elektroniczną to najlepszy remix. Tutaj na statuetkę szansę mieli między innymi tacy producenci jak Wuki czy też Soulwax. Akademia uznała jednak, że na zwycięstwo zasługuje remix Tracy’ego Younga do utworu MadonnyI Rise“.

Billie Eilish rozbija bank

To tyle, jeżeli chodzi o kategorie związane ściśle z muzyką elektroniczną. W pozostałych kategoriach największą wygraną okazała się młoda gwiazda pop – Billie Eilish, która wyszła z gali z aż pięcioma statuetkami Grammy. Warto zaznaczyć, że Amerykanka jest do tej pory najmłodszą nagrodzoną artystką od 23 lat.

Pełną listę wyników znajdziecie tutaj.

kalendarz

emuze.me

Total
28
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?