Grammy 2020 – Znamy nominowanych, wśród nich Skrillex, Flume i The Chemical Brothers

The Chemical Brothers mają najwięcej szans spośród elektronicznych artystów na tą wyjątkową nagrodę. Brytyjczycy zostali nominowani aż w 3 kategoriach.

sunrise

Nagroda Grammy to jedno z najbardziej prestiżowych nagród przemysłu fonograficznego, o której marzy chyba każdy artysta, niezależnie od szerokości geograficznej. W 2020 roku Amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji swoje wyróżnienia przyzna już po raz 62. Zanim jednak poznamy triumfatorów 84 kategorii przyjmy się nominacją, zwłaszcza tym powiązanymi z muzyką taneczną.

Lizzo i Billie Eilish z największą liczbą nominacji

Najwięcej nominacji otrzymała amerykańska wokalistka Lizzo, która ma szanse na zgarnięcie statuetki aż w 9 kategoriach. Szczęśliwa może być też Billie Eilish, która została najmłodszą nominowaną artystką w najważniejszych kategoriach, czyli album roku, utwór roku, nagranie roku i najlepszy nowy artysta. Wszystkie nominacje w 84 kategoriach można zobaczyć na oficjalnej stronie nagród, my pod lupę weźmiemy tylko te powiązane z muzyką elektroniczną.

kalendarz

Którzy EDMowi artyści mają szansę na statuetkę?

Wśród gwiazd muzyki elektronicznej największymi wygranymi mogą czuć się Toma Rowlandsa i Eda Simonsa, czyli The Chemicals Brothers. Panowie zostali nominowani aż w 3 kategoriach: taneczny utwór, taneczny album oraz najlepszy teledysk. Prócz anglików w gronie nominowanych w tanecznych kategoriach znaleźli się między innymi Flume, Skrillex z Boys Noize czy Meduza ze swoim hitem “Piece Of Your Heart”. Wszystkie nominacje powiązane ze światem muzyki elektronicznej prezentujemy poniżej.

kalendarz

Najlepsze nagranie Dance:
Bonobo – Linked
The Chemical Brothers – Got To Keep On
Meduza feat. Goodboys – Piece Of Your Heart
RÜFÜS DU SOL – Underwater
Skrillex, Boys Noize feat. Ty Dolla $ign – Midnight Hour

Najlepszy Dance/Electronic album 
Apparat – LP5
The Chemical Brothers – No Geography
Flume – Hi This Is Flume (Mixtape)
RÜFÜS DU SOL – Solace
Tycho – Weather

sunrise

Najlepszy remix:
Madonna – I Rise (Tracy Young’s Pride Intro Radio Remix)
Miley Cyrus – Mother’s Daughter (Wuki Remix)
Jorja Smith – The One (High Contrast Remix)
Mild Minds – SWIM (ford. Remix)
Marie Davidson – WORK IT (Soulwax RMX)

Najlepszy teledysk/video
The Chemical Brothers – We’ve Got To Try
Gary Clark Jr – This Land
FKA twigs – Cellophane
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus – Old Town Road
Tove Lo – Glad He’s Gone

Wyniki już w styczniu

Zwycięzców poszczególnych kategorii poznamy podczas specjalnej ceremonii, która odbędzie się 27 stycznia 2020 roku. Zanim jednak poznamy przyszłorocznych triumfatorów, zachęcamy przyjrzeć się tegorocznym wynikom Grammy w tanecznych nurtach, gdyż nie obyło się bez niespodzianek.  

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
10
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?