REZZ, Richie Hawtin i BloodPop remiksują Grimes. Oto jej ostatni album w rave’owym wydaniu

Ekscentryczna Kanadyjka zaprezentowała dokładnie w Nowy Rok zremiksowaną wersję swojego albumu “Miss Anthropocene”.

kalendarz

Grimes większości społeczeństwa znana jest jako matka córki Elona Muska. Jednak Claire ma o wiele więcej do zaoferowania – nie tylko pod względem czysto ludzkim, ale również – a raczej przede wszystkim – pod tym muzycznym. Już od samego początku artystka mocno stawiała na eksperymenty. Nie bała się produkować niekonwencjonalnych utworów, których nie można było dopasować do jednego gatunku – jednak łatwo w nich wychwycić elementy elektroniki i synth-popu. Interesująco jest również pod względem image’u.

W 2016 roku miała okazję odwiedzić Polskę, dając bardzo pozytywnie odebrany koncert podczas Open’er Festival. Dla zainteresowanych – zapis występu jest dostępny na YouTube.

emuze.me

Eksperymenty z nutą EDMu

Ostatnie wydawnictwo kanadyjskiej artystki już w oryginalnej wersji zawierało kilka utworów, które przypadną do gustu wyjadaczom EDMu. Wyliczankę można już zacząć od drugiego singla promującego płytę, którym było “Violence” stworzone razem ze świętej pamięci producentem i_o.

Smaku do tej muzycznej potrawy może dodać fakt, że instrumentalna wersja utworu oryginalnie została zamieszczona na soundcloudzie Garretta w jednym z miksów jako remix “I Remember” Deadmau5a.

ultra

Drugim wartym uwagi z perspektywy EDMowego słuchacza singlem było “4ÆM“, które inspirowane było gatunkiem drum and bass.

Dziewięć remiksów

Grimes, kilka miesięcy po premierze swojego piątego albumu o nazwie “Miss Anthropocene“, zdecydowała się wypuścić krążek z remiksami, do którego nazwy doszedł człon “Rave Edition”. Możemy na nim znaleźć twórczość cenionych reprezentantów sceny takich jak Richie Hawtin, REZZ, Tale Of Us, ÂME, BloodPop i wielu innych. Rozstrzał gatunkowy jest szeroki – na wydawnictwie znajdziemy klimaty techno, house czy drum and bass. Prócz remiksów na krążku znalazły się również oryginalne wersje takich kawałków jak “4ÆM” i “Before the Fever”.

Poniżej znajdziecie tracklistę tego albumu oraz odnośnik do odsłuchu na Spotify.

kalendarz

Grimes “Miss Anthropocene (Rave Edition)” – tracklista

01. So Heavy I Fell Through the Earth (ANNA Remix)
02. Darkseid (Richie Hawtin Remix) [ft. 潘PAN]
03. Delete Forever (Channel Tres Remix)
04. Violence (REZZ Remix) [ft. i_o]
05. 4ÆM
06. New Gods (Tale of Us & Âme Remix)
07. My Name Is Dark (Julien Bracht Remix)
08. You’ll Miss Me When I’m Not Around (Things You Say Remix)
09. Before the Fever
10. IDORU (Modeselektor Remix)
11. We Appreciate Power (BloodPop® Remix) [ft. HANA]

emuze.me

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?