kontakt

Rok 2020 nie należy do najłatwiejszych – a wpływ na to ma oczywiście pandemia koronawirusa. Na świecie zanotowano dotychczas około 1,5 miliona przypadków zachorowań oraz niemal 90 tysięcy zgonów właśnie z powodu COVID-19. Sytuacja ma wybitnie negatywny wpływ na branżę rozrywkową, o czym Was na bieżąco informujemy. W ostatnich tygodniach jeszcze bardziej wzrosło znaczenie i wartość personalu medycznego, który – szczególnie w krajach z dużą liczbą zachorowań – ma naprawdę ciężkie i ryzykowne zadania.

W różnych miejscach świata ludzie oddają hołd lekarzom i pielęgniarkom, chociażby za pośrednictwem oklasków. Powstają również inne formy docenienia tej grupy społecznej – takie, jak chociażby mural, który powstał na jednym z warszawskich budynków.

foto: Jolanta Korga

Swoją cegiełkę dokłada również świat muzyki. Najbliższym nam gatunkowo przykładem jest wydany dziś nowy singiel Andrzeja Gromali aka Gromee.

Gromee oddaje hołd lekarzom

Krakowski producent zapowiedział premierę utworu-hołdu dla służb medycznych dziś rano za pośrednictwem Instagrama.

Kochani, od tygodni wszyscy spędzamy czas podobnie, w domach, z bliskimi. To dla nas wszystkich trudny czas. Wiele nerwów, wiele stresów i ograniczeń. Ten okres, jest dla nas także sprawdzianem z naszej odpowiedzialności, odpowiedzialności za bliskich, za nas samych ale i za społeczeństwo.

Nasza walka to najczęściej pozostanie w domach. Jednak są ludzie którzy zostawiają bliskich, zostawiają swoje cztery ściany i wychodzą walczyć dla nas. Są to lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i cała służba zdrowia. To oni na pierwszej linii frontu walczą z wirusem. Walczą! Tego jestem pewny! To niesamowite.

Nie mogłem być obojętny na to, siedząc w domu, siedząc w studiu… Właśnie z tego powodu razem z moim serdecznym kolegą, pianistą, kompozytorem Marcinem Nierubcem napisaliśmy utwór dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek i wszystkich służb medycznych.

Andrzej Gromala aka Gromee

Wraz z samym utworem, premierę miał także utrzymany w odcieniach szarości teledysk, skupiony na różnych krajobrazach – zarówno miejskich, jak i naturalnych. W opisie video na YouTube możemy znaleźć szczegóły dotyczące zbiórek pieniędzy na walkę z COVID-19.

Wiele emocji

Hope (Glory To The Heroes)“, bo tak nazywa się najnowszy utwór polskiego artysty, jest z pewnością jedną z bardziej emocjonalnych – choć wciąż utrzymanych w elektronicznych klimatach – pozycji w jego dyskografii. Z trwającym niecałe cztery minuty materiałem możecie zapoznać się poniżej.

foto: Marcin Bruniecki

kontakt