2020 rok był tragiczny dla organizatorów eventów – i potwierdził to właśnie Główny Urząd Statystyczny

Jak wynika z raportu, który został opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny, w 2020 roku odbyło się zdecydowanie mniej imprez masowych.

2sher

Na naszych łamach od końca lutego ubiegłego roku udało nam się zapewne odmienić określenie “koronawirus” przez wszystkie przypadki. Nie powinno to nikogo dziwić – wszak ten rzeczownik zdefiniował kolejnych kilkanaście miesięcy w niemalże każdej dziedzinie życia. Najbardziej po łapach dostał sektor kultury, który jako pierwszy został zamknięty i jest otwierany jako jeden z ostatnich. Ten przykry stan potwierdził właśnie Główny Urząd Statystyczny.

Jedna na dziesięć

Jak czytamy w raporcie GUSu, w 2020 roku zorganizowano 1,6 tysiąca imprez masowych. Jest to spadek względem 2019 roku aż o 77,5% – wtedy do skutku doszło niemal 7 tysięcy imprez. Łącznie uczestniczyło w nich 4,9 miliona osób, a więc mniej względem 2019 roku aż o 82,3%. Średnia liczba uczestników imprezy masowej wynosiła 3 tysiące osób.

emuze.me

W tym miejscu warto rozróżnić dwie kategorie eventów – sportowe i artystyczno-rozrywkowe.

Do tych drugich należą rozmaite koncerty czy festiwale, i to właśnie tych było w 2020 roku mniej aż o 89,5% w porównaniu do 2019 roku. Tym samym na jeden event w czasach pandemicznych przypadało aż dziesięć w latach poprzednich.

ultra

Ma być lepiej…

W tym roku sytuacja powinna przedstawiać się już lepiej – głównie za sprawą coraz większej liczby zaszczepionych osób. Choć, jak zwykle, wszystko zweryfikuje statystyka, która jednoznacznie ukazuje rok 2020 jako czas tragiczny dla naszej części gospodarki.

Z pełną treścią raportu “Imprezy masowe w 2020r.” możecie zapoznać się pod tym linkiem.

emuze.me

kalendarz

Total
15
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?