impreza

Kolejny etap testów przed powrotem do normalności. Hiszpanie przetestują imprezy klubowe

W jednym z hiszpańskich miast wkrótce odbędzie się kilka klubowych imprez. Mają one pomóc w powrocie do normalności.

sunrise

Hiszpania już od jakiegoś czasu sprawdza transmisję koronawirusa w tłumie. W Barcelonie zorganizowano już testowy koncert na 5 tysięcy osób ze specjalnym nadzorem sanitarnym. Teraz Katalońska Federacja Placówek Rozrywkowych (Fecalon) poinformowała o kolejnych testach w mniejszych lokalach.

Sprawdzą dyskoteki

Jak donosi Fecalon, w mieście Sitges nieopodal Barcelony zostanie zorganizowanych 5 wydarzeń, w których będzie mogło uczestniczyć 400 osób. Zgodnie z projektem, na koncertach lub dyskotekach nie będzie koniecznie zachowanie dystansu społecznego. Oczywiście podobnie jak w przypadku koncertu Love of Lesbian, przed wejściem będą wykonywane szybkie testy oraz mierzona temperatura. Trzeba też się uzbroić w maseczkę ochronną, która zapewne stanie się – przynajmniej na jakiś czas – wyposażeniem każdego klubowicza czy festiwalowicza.

kalendarz

Pierwszy krok

Jest to pierwsza próba przywrócenia nocnego życia na Starym Kontynencie w mniejszych lokalach, które przez pandemię koronowirusa są w ciężkiej sytuacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to właściciele wielu lokali będzie mogło bardziej optymistycznie patrzeć na przyszłość. Na razie takie testy są przeprowadzone w Hiszapani, lecz nie można wykluczyć, że również i w innych krajach będą podobne. Czy tak się stanie i będzie nam dane wkrótce wyskoczyć na parkiet? Mamy taką ogromna nadzieję.

kalendarz

foto: Shutterstock

kalendarz

sunrise

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?