Holandia zmienia zdanie w temacie festiwali. Nie będzie limitu frekwencji!

Dobre wieści przychodzą z Holandii, gdzie od 30 czerwca będzie można organizować eventy bez limitu frekwencji.

emuze.me

Wakacje coraz bliżej i wydaje się, że duże imprezy już wkrótce mogą powrócić. Niezwykle pozytywne doniesienia pojawiły się ostatnio w kraju kwitnących tulipanów, czyli Holandii. Tamtejszy rząd postanowił pójść wielu imprezowiczom na rękę, dając możliwość organizacji wydarzeń w pełnej okazałości.

emuze.me

Holenderskie eventy, w których udział będzie mogło wziąć 100% uczestników, mają powrócić już 30 czerwca. Od wtedy, według planów sprzed kilku tygodni, miał obowiązywać limit 75% frekwencji – na szczęście jednak rządzący w kwestii festiwali okazali się bardziej liberalni.

Pomogły w tym wydarzenia testowe Fieldlab, do których należały między innymi Konkurs Piosenki Eurowizji czy eventy sportowe na świeżym powietrzu.

Jeżeli infrastruktura do testowania jest słaba, a gabinet poprze nasze wnioski, nic nie stoi na przeszkodzie, aby branża eventowa miała udane lato

– rzecznik prasowy NOS

Oczywiście, aby brać udział w festiwalu w pełnej swobodzie, trzeba będzie okazać dowód szczepienia lub też negatywny wynik niedawnego testu na COVID-19. Jeśli nie mieliście do czynienia z koronawirusem, będziecie mogli bawić się bez maseczek oraz dystansu społecznego. Niestety, w czerwcowy plan rządu nie wchodzą na ten moment wydarzenia wielodniowe – na tę część branży ma przyjść czas w lipcu.

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?