ziggo dome

Pierwsze duże eventy w Holandii już w marcu. Wystąpią m.in. Sam Feldt oraz Lucas & Steve

Pierwsze dwa weekendy będą w Holandii czasem testów. Właśnie wtedy odbędzie się kilka próbnych muzycznych eventów.

2sher

Powrót wielkich wydarzeń jest wciąż odkładany, choć coraz częściej docierają do nas pozytywne informacje. W Wielkiej Brytanii duże wydarzenia mogą powrócić tuż przed rozpoczęciem wakacji. Z kolei we Francji rządzący chcą zezwolić na pięciotysięczne wydarzenia w trybie siedzącym. Teraz dostajemy sygnał z Holandii, gdzie agencja ID&T zorganizuje w marcu cztery testowe wydarzenia.

Również EDM

Holenderski gigant, który odpowiada choćby za organizację Mysteryland we współpracy z portalem MOJO oraz organizacją Fieldlab Evenementen zorganizuje cztery imprezy. Wszystko po to, by sprawdzić transmisję wirusa na dużych wydarzeniach. Imprezy odbędą się w dwa weekendy w dwóch różnych lokalizacjach. 6 i 7 marca będzie to Ziggo Dome w Amsterdamie, gdzie pierwszego dnia wystąpią między innymi Sunnery James & Ryan Marciano, Sam Feldt czy Lucas & Steve. Tydzień później pilotażowa impreza odbędzie się w parku rozrywki Walibi Holland w Biddinghuizen. Tam z kolei zagrają Joris Voorn i Reinier Zonneveld.

De line-up voor de vier Back to Live evenementen is bekend! De kaartverkoop start donderdag 25 februari om 12.00 uur via…

Opublikowany przez MOJO Środa, 24 lutego 2021

Pewne zasady

Każdy, kto zdecyduje się na udział w którymkolwiek wydarzeniu musi wykonać test PCR maksymalnie 48 godzin wcześniej od imprezy. Osoby z pozytywnym wynikiem oczywiście nie będą wpuszczone na teren wydarzenia. Uczestnicy będą musieli również wypełnić specjalną ankietę na 4 godziny przed startem eventu. Wszyscy muszą też przestrzegać obostrzeń nałożonych przez holenderski instytut zdrowia – takich, jak social distancing, choć organizatorzy będą testować wpływ braku dystansu czy maseczek na transmisję wirusa. Żeby to zweryfikować, 5 dni po wydarzeniu każda osoba zostanie ponownie przebadana na obecność SARS-CoV-2. Te osoby, które otrzymają pozytywny wynik, będą musiały wypełnić ponownie ankiety- po to, by zweryfikować, czy zaraziły się podczas eventu czy w jakiś inny sposób.

Wyniki za jakiś czas

Wszystko to, co się wydarzy zarówno w Ziggo Dome jaki i Walibi Holland zostanie dokładnie przeanalizowane. Bo szeregu badań otrzymamy wyniki, które w jakimś stopniu wyjaśnią nam, jaki wpływ na zachorowania będą miały duże wydarzenia. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, możemy się spodziewać, że imprezy wrócą szybciej, niż nam się wydaje. Oczywiście to będzie zależało od rządzących w poszczególnych krajach, lecz dobre wyniki będą światełkiem w tunelu dla wielu organizatorów dużych wydarzeń.

Przypomnijmy – w połowie marca decyzję ma podjąć Tomorrowland. Plany belgijskiego giganta będą miały z kolei niemały wpływ na to, co zrobi Sunrise Festival.

foto: Jorrit Lousberg

2sher

Total
20
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?