kontakt

Bez wątpienia należy stwierdzić, że 2020 był przełomowym rokiem dla tajemniczego artysty kryjącego się pod aliasem Imanbek. Kazachski twórca zasłynął remixem do utworu SAINt JHN – Roses. Produkcja ta odniosła nie tylko komercyjny sukces w radiach oraz jako najczęściej odtwarzana EDMowa propozycja na Spotify. Remix zdobył nominację do nagród Grammy, zyskał miano największego tanecznego hitu 2020 roku według magazynu Billboard oraz jeszcze bardziej ucementował i tak już mocną pozycje gatunku Slap House.

Od kolejnictwa do czerwonych dywanów

W ostatnich miesiącach Imanbek współpracował również ze śmietanką sceny muzyki elektronicznej – Don Diablo, Afrojack, Goodboys, Marshmello czy i VIZE. Spis osiągnięć godny pozazdroszczenia, jednak artysta na tym się nie zatrzymuje. Zapowiedział on bowiem nowości, które stworzył… ze znaną popową artystką.

Producent wyjawił podczas transmisji na Instagramie, że już w lutym usłyszymy jego EPkę nagraną wraz z Ritą Orą. Na “Bang” usłyszymy również rapera o pseudonimie Gunna, trapowego piosenkarza Khea oraz produkcje od Davida Guetty. Przy EPce działała również Gia Koka, artystka polskiego pochodzenia. Efekty jej pracy znajdziemy w “Bang Bang” i “Mood”

Co znalazło się na EPce?

Pierwsze informacje na temat EPki ujrzały światło dzienne pod koniec 2020 roku. W wywiadach sam Imanbek zapowiedział, że wraz z Ritą Orą stworzy pięć lub sześć utworów.

No cóż, mam naprawdę duże plany na koniec 2020 i cały 2021 rok. (…) Również robię EPkę z Ritą Orą i mam zaplanowanych kilka współprac z moimi ulubionymi artystami reprezentujących hip hop.

Imanbek dla Dancing Astronaut

Ujawniłeś, że pracujesz nad EPką z Ritą Orą, możesz nam powiedzieć coś więcej na ten temat?

Tak, jak możecie już wiedzieć, planujemy ją niedługo wypuścić i już kończymy pewne kwestie związane z produkcją oraz ustalamy odpowiednie współprace. Planujemy 5-6 utworów na EPce, gdzie każdy będzie inny, ale wszystkie będą koncepcyjnie spójnymi, fajnymi utworami, które zgodnie uwielbiamy. Jest to ekscytująca współpraca i jest to poważny projekt, więc pracujemy nad tym ostrożnie i spróbujemy zaskoczyć naszych fanów naszymi dźwiękami i pomysłami. Planowaliśmy to (wypuścić – przyp. red.) na początku 2021, ale możemy wyjść z jakąś zajawką, fragmentem utworu przed tym, by zadowolić naszych fanów w odpowiedni sposób.

Imanbek dla cultr.com

Ostatecznie EPka liczy cztery utwory i udało się ją wydać w pierwszych tygodniach 2021 roku – a konkretnie dzisiaj. Pierwszy i ostatni utwór z wydawnictwa utrzymują się w klimacie Slap House’u. Utwór “Bang Bang” opiera się na samplach motywu muzycznego pochodzącego z filmu “Glinarz z Beverly Hills”. Natomiast “Mood” nawiązuje do lekkiego trapu. Cały materiał znajdziecie poniżej.

Nie pierwszy romans Rity Ory z EDMem

Rita Ora, pomimo reprezentowania sceny pop, nie stroni od EDMu i nie boi się eksperymentować. Piosenkarka udzielała się wokalnie u takich producentów jak chociażby Avicii, Tiesto, Rudimental czy Kygo. Jak widać, artystka odnajduje się w wielu stylach. Większość z nas jednak poznała ją w drum and bassowym wydaniu od DJa Fresha, który był jednym z tanecznych hitów 2012 roku.

kontakt