kontakt

Muzyka taneczna made in Romania była swego czasu mocnym trendem na polskiej scenie. Głównymi postaciami fenomenu, nazywanego złośliwie przez niektórych “disco rumuńsko” byli chociażby duet producencki Play & Win czy wokalistki, takie jak Alexandra Stan czy INNA. Ta ostatnia postać poradziła sobie na scenie międzynarodowej najlepiej, dzięki czemu wciąż europejscy słuchacze mogą o niej słyszeć.

Bogaty dorobek

Piosenkarka ma na swoim koncie wiele osiągnieć. Oprócz sceny europejskiej, podbiła także kluby w Azji, na Bliskim Wschodzie i Ameryce Południowej. Kluczem do jej sukcesu okazał się być wydany w 2008 roku numer “Hot”, który królował również na polskich listach przebojów. Od tamtej pory wydała już siedem albumów studyjnych, zaś w 2012 roku została pierwszą europejską artystką z miliardem odsłon na YouTube. Obecnie INNA ma ponad 5 miliardów odsłon na tym serwisie, co czyni ją szóstą najchętniej oglądaną europejską artystką. Wyżej są tylko Dua Lipa, Adele, Ellie Goulding, Anne Marie i Little Mix.

Ostatni rok jej kariery także był zasobny w sukcesy, a szczególnie w udane kooperacje. W 2021 ukazały się kolejno “Flashback” (29 milionów odsłon), “Maza” (19 milionów) oraz “Oh My God” (9 milionów). Pojawiły się też owoce współpracy z innymi artystami: “It Don’t Matter” z Alokiem i Sofi Tukker, “Papa” z SICKOTOY i Elvaną Gjata, czy “Here” (“Aici”) z Carla’s Dreams, The Motans i Iriną Rimes.

Oczywiście nie można zapomnieć o przeboju, który tego lata zawojował polskie stacje radiowe – “Cool Me Down”, w którym swój udział miał polski DJ i producent muzyczny Gromee.

“Up” może “wspiąć się” wysoko

W kolejce do playlist jest właśnie kolejny singiel urodziwej wokalistki. Nazywa się on “UP” i przykuwa uwagę już w momencie, kiedy sprawdzimy jego creditsy. Znajdziemy tam rumuńską wokalistkę Minelli (znana z hitu “Rampampam” ), Sebastian BaracMarcel Botezan (obydwaj znani z Play & Win) oraz Alex Cotoi.

Numer jest pełny pozytywnej energii i charakteryzuje się chwytliwą melodią, która może pozostać w naszej głowie na długo po jej usłyszeniu. Klimatycznie ociera się on reggae-dance, nawiązując do stylu hitów z lat 90-tych. Można się doszukać również nieco wpływu bałkańskiego folkloru.

Jestem niezwykle podekscytowana. “Up” To piosenka, którą pokochałam od pierwszego bitu. Mam nadzieję, że Wam też się spodoba razem z teledyskiem

INNA

“UP” po pięciu dniach od premiery ma prawie 2 miliony odsłon na YouTube. Kto wie – być może mamy do czynienia z kolejnym dużym hitem trzydziestopięcioletniej (tak, my też jesteśmy w szoku) wokalistki.

kontakt