Tune Of The Year

Alok po zajęciu 5. miejsca w tegorocznym DJ Mag Top 100 DJs nie spoczywa na laurach. Artysta nadal aktywnie działa na rynku muzycznym, ale nie jest to jedyne pole, na którym dzieje się niemało. Brazylijska gwiazda postanowiła bowiem założyć wespół ze swoją żoną fundację, której głównym celem jest prowadzenie inwestycji społecznych. Producent do tej pory wsparł Instituto Alok kwotą 5,2 milionów dolarów. Jednak czym dokładniej zajmuje się nowa działalność brazylijskiego artysty?

Celem pomoc

Instytut Aloka chce przełamywać bariery dotykające kobiety i młodzież. Zadaniem fundacji jest wspieranie rozwoju osobistego i przemian społecznych. Instytut chce zapewnić szerszy dostęp do technologii, żywności oraz profesjonalnych szkoleń. W agendzie widnieje także dbałość o większą integrację społeczną. Działania instytutu skierowane są w głównej mierze na rynek brazylijski, jednak wspierane mają być również inicjatywy podejmowane w Afryce i w Indiach.

Brazylijski producent uważa, że niesienie pomocy innym jest ważnym aspektem w jego życiu. Artysta podkreślił ten fakt, tłumacząc genezę powstania fundacji.

Pomysł na Instituto Alok jest dla mnie czymś ważnym, ponieważ pokrywa się to z ideą, która nadaje mojemu życiu znaczenie. Miałem już kilka intensywnych okresów depresji, uczucia pustki, dopóki nie doświadczyłem tego, że szukanie celu w swoim życiu jest jego kluczowym elementem.

Alok

To nie pierwszy raz

Jak możemy przeczytać na stronie Instytutu, artysta już wcześniej brał udział w różnych akcjach charytatywnych.

W Brazylii i Afryce, przed utworzeniem instytutu, Alok zaczął ofiarować datki, przekazywać tantiemy ze swojej muzyki, mobilizować ludzi oraz partnerów biznesowych do akcji społecznych i użyczać swojego wizerunku by zachęcić ludzi do akcji humanitarnych.

institutoalok.org

Ogłoszeniu rozpoczęcia działaności Instituto Alok, które miało miejsce 19 grudnia, towarzyszył dwugodzinny DJ set artysty.

Więcej informacji na temat Instituto Alok można znaleźć na stronie organizacji.

Tune Of The Year