kontakt

Coraz później robi się ciemno, a to oznacza, że już wkrótce przywita nas wiosna. Wszyscy chcielibyśmy względnego powrotu do normalności, ale niestety w ostatnim czasie notujemy wzrost zakażeń SARS-CoV-2 i póki co nie ma na to szans.

Są jednak pozytywne informacje z innych krajów. W Ameryce kolejne stany rezygnują z obostrzeń i otwierają wszystkie gałęzie gospodarki. W Austrii zaś kraj związkowy Vorarlberg otworzył gastronomię. Co prawda tylko dla osób z negatywnym testem, ale od czegoś trzeba zacząć.

Izrael drogą dla pozostałych

Jak się okazuje na ostatniej prostej do pełnego powrotu do normalności jest Izrael. Tamtejszy rząd postanowił w jak najkrótszym czasie zaszczepić jak najwięcej osób. Punktów szczepień w całym kraju jest bardzo dużo, aby mieszkańcy mieli łatwy dostęp do otrzymania szczepionek.

Ostatnio izraelski minister zdrowia Yuli Edelstein rozmawiał z przedstawicielami Stowarzyszenia Klubów i Lokali, aby omówić obecną sytuację. Po tym spotkaniu minister oświadczył, że nie ma powodów, aby miejsca takie jak kluby, czy bary miały pozostać zamknięte. Za sprawą wspólnych rozmów zostaną ustalone szczegóły ponownego otwarcia. Niewykluczone, że już od najbliższej niedzieli 21 marca kluby i bary będą w pełni otwarte.

Izrael jest jednym z liderów szczepień na świecie. Szacuje się, że udało mu się zaszczepić już połowę obywateli, czyli około 5 milionów osób.

Całość skomentował wspomniany wyżej minister zdrowia:

Dzisiaj, po raz pierwszy od dłuższego czasu, wskaźnik infekcji spadł poniżej 0,8. Liczba pacjentów również gwałtownie spada. To zasługa 5 milionów zaszczepionych Izraelczyków.

Yuli Edelstein

Dzięki tak zwanym paszportom szczepień Izraelczycy mogą chodzić na siłownie, do restauracji, kina, a już wkrótce na w pełni legalne imprezy oraz eventy.

Trzymamy kciuki, aby wszystko sprawnie poszło i oby się bez komplikacji. Miejmy nadzieję, że sezon festiwalowy w Europie zostanie uratowany.

kontakt