kontakt

Jeszcze kilkanaście lat temu osoby, które chciały nauczyć się produkcji muzyki, miały zdecydowanie ciężej, niż mają obecnie. Popularyzacja internetu i większe możliwości, jakie to źródło daje pozwalają na coraz bardziej rozwinięte formy różnej maści tutoriali czy przewodników. Obecnie nawet za darmo nie jest problemem znaleźć przewodniki (czy nawet całe projekty do pobrania) dotyczące sporej ilości nurtów EDMu. Innymi słowy, czasy się zmieniły.

Sikdope rozkłada na czynniki pierwsze “Better”

Popularnością wśród producentów (i nie tylko) cieszą się materiały, w których uznane marki na scenie muzyki elektronicznej tworzą kawałek od samego początku bądź tłumaczą tajniki powstania już wydanej propozycji. Najnowszy materiał, który w ostatnich dniach zaprezentował Sikdope, zalicza się do tej drugiej puli. Polski producent w 36-minutowym nagraniu postanowił zagłębić się w projekt swojego najnowszego singla, zatytułowanego “Better”.

Dawid skupił się w swoim materiale na samym dropie, czyli najbardziej rozpoznawalnym elemencie chyba każdego EDMowego singla. Praktycznie każdy jego element został rozłożony ma czynniki pierwsze, z naciskiem na to, w jaki sposób dane elementy zostały zmiksowane. Reprezentant Koszalina podszedł do tematu bardzo szczegółowo, dzięki czemu jego video może być bardzo użyteczne dla bardziej zaawansowanych producentów. Imponować może także użycie analogowych narzędzi.

Jak powstał Sikdope “Better”? Zobacz

Materiał jest dostępny na kanale Musical Freedom w języku angielskim. Możecie się z nim zapoznać poniżej.


foto: Troy Acevedo

kontakt