Jak wiele wspólnego mają artyści Kraków Live Festival 2022 i EDM? Okazuje się, że więcej, niż myślisz [CZĘŚĆ I]

Na Kraków Live Festival 2022 zabraknie EDMu. Niemniej artyści, którzy wystąpią w grodzie Kraka, mają coś z elektroniką wspólnego…

kalendarz

AlterArt popisał się na Open’erze selekcją bardziej undergroundowych nazwisk w ramach Beat Stage. Tyczy się to też występów Martina Garrixa czy Peggy Gou, które według niektórych uratowały dany dzień wydarzenia. Kraków Live Festival – tak jak Orange Warsaw Festival – w tym roku odpuścił w swoim lineupie EDMowe gwiazdy. Pójdziemy śladem tej czerwcowej imprezy i przeanalizujemy skład zbliżającego się święta muzyki. To wszystko w poszukiwaniu elektro(niki), jak pan Filip powiedział.

Niestety – od razu musimy powiedzieć, że w piątkowej części festiwalu tego typu przykładów nie ma zbyt wiele. Nie znaczy to jednak, że nie znaleźliśmy niczego!

emuze.me

Dzień 1

Main Stage

Young Leosia

Możecie tę panią tolerować bądź nie. Jej występy, szczególnie ten na Open

erze, spotykają się z mieszanymi opiniami. Jedni uważają, że robi godne show, inni gardzą powtarzalnością i wokalem z efektami. Jednak trzeba przyznać, że elektroniki tam nie brakuje. Mashupy Szklanek czy Baila El;a z klasykami to chleb powszedni występów młodej Leokadii. Satisfaction, dawne hity Davida Guetty, “Macarena” czy blendy z Pitbullem i nie tylko. Za jeden z nich odpowiada nawet Madkid. Można było go usłyszeć na jej koncercie w Torwarze. Takich kąsków nie będzie brakować i w Krakowie.

ultra

Lewis Capaldi

Co prawda solowa twórczość szkockiego piosenkarza nie oscyluje wokół elektroniki. Jednak nie pisze on jedynie tekstów dla siebie, przez co brał udział w tworzeniu hitów dla innych. To jego nazwisko pojawiło się w creditsach wspólnego utworu Sigali i Jamesa Arthura.

Na marginesie – przypominamy o remiksie, który z zawodem dla wielu, nie został (i nie zostanie) wydany oficjalnie. Oto interpretacja Martina Garrixa do “Someone You Loved”.

Future

Headliner pierwszego dnia Krakow Live Festival na swoim koncie ma mnóstwo współprac, które trudno zliczyć. Na pewno trafiliście na efekty współpracy rapera na utworach z aliasem DJ Khaleda w opisie. Z nowinek – nie zapomnijmy zawarciu jego wokali na najnowszym utworze Fred Againa i Swedish House Mafii. Tej produkcji nie spodziewamy się na występie w Krakowie. Jednak “Turn of The Lights again…” pokazuje, że artysta zgadza się na działania w różnych gatunkach.

kalendarz

Kraków Stage

Julia Wieniawa

Młoda aktorka, influenserka i piosenkarka pokazała się już na Orange Warsaw Festival. Opis jej powiązań z elektronicznymi brzmieniami poczyniliśmy już w tekście mówiącym o czerwcowym wydarzeniu. Warto kliknąć – o tutaj – bo wbrew pozorom Julka ma co nieco ciekawego na koncie.

Oki

Młody jeżyk nieźle zamieszał w ostatnich miesiącach. Większy rozgłos dał mu udział w formacji OIO, jednak solowo artysta z Dolnego Śląska również urósł. Nie oznacza to, że przed 2022 czy 2021 na swoim koncie nie miał sukcesów. Jednym z nich był singiel “SIRI”, który na warsztat wzięli Święty Bass w spółce z producentem o aliasie @atutowy. Interpretacji z bassowym beatem możecie posłuchać poniżej.

Na koniec ciekawostka. Co prawda nie elektroniczna, ale humorystyczna, jak to w naszej redakcji lubimy. Jak brzmiało by połączenie OIO i Norbiego? My odpowiadamy jednym słowem – banger.

O drugim dniu imprezy opowiemy w kolejnej części artykułu.

emuze.me

ultra


foto: Conor McDonnell

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?