No to “Brutalism” na trzecią nóżkę. Jean-Michel Jarre we współpracy z Deathpactem

Miały być dwie wersje, a ostatecznie otrzymaliśmy trzy. Jean-Michel Jarre zaskakuje odnośnie swojego świeżego utworu “Brutalism”.

PDC

Na kilka tygodni przed premierą albumu “OXYMORE” Jeana-Michela Jarre’a spodziewaliśmy się kolejnego singla zapowiadającego 22. studyjny krążek francuskiego wirtuoza elektroniki. Jednak sprawy przybrały inny, zaskakujący obrót.

Nie dwie, a trzy wersje

Jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich tekstów, Jean-Michel Jarre, przy okazji promowania nadchodzącego wydawnictwa, zapowiedział stworzenie alternatywnych wersji utworów z “OXYMORE” we współpracach z wybranymi twórcami. Pierwszy singiel – “Brutalism” – niedawno zyskał interpretację przygotowaną wraz z Martinem L. Gore’m, liderem zespołu Depeche Mode.

Można było pomyśleć, że kolejnym krokiem Francuza w działaniach promocyjnych nowego albumu, będzie następny nowy singiel. Nic bardziej mylnego, ponieważ “Brutalism” zyskał jeszcze jedną wersję. Dobór jej współtwórców może na pierwszy rzut oka dziwić, jednak nie wziął się znikąd. Już w 2019 roku, w jednym z wywiadów Jean-Michel wymienił Deathpact jako jeden z projektów, z którym chciałby współpracować w przyszłości.

emuze.me

Nowa odsłona “Brutalism’ to nie pierwsza styczność francuskiego wirtuoza z tajemniczym twórcą w masce (w creditsach utworów Deathpact pojawiają się dwa nazwiska: Kelly Lockhart i Kris Noir). W marcu 2021 roku na EP-ce “SPLIT // PERSONALITY REMIXES PT.02” ukazał się remiks Jarre’a do utworu “SPLIT PERSONALITY”. Co ciekawe, był to pierwszy oficjalny remiks dla innego artysty w jego całej, ponad 50-letniej karierze.

Teraz Deathpact zajął się utworem “Brutalism”. Projekt, znany z licznych wydań dla mau5trap (z których duża część to współprace z Rezz), stworzył z Jeanem-Michelem Jarre’m “reprise”. Wersja ta znacznie odbiega od oryginału oraz interpretacji wykonanej z Martinem Gore’m – a to za sprawą znacznie bardziej klubowego pazura w stylu melodic techno. To może spodobać się między innymi fanom obecnych dokonań labelu Afterlife.

PDC

Album zbliża się

“OXYMORE” zostanie wydany 21 października w formie cyfrowej oraz na nośnikach CD oraz płytach winylowych. Całe wydawnictwo jest poświęcone Pierre’owi Henry’emu, francuskiemu muzykowi, z którym Jean-Michel Jarre planował współpracę przy okazji albumów “Electronica”.

Nowa wersja “Brutalism” czeka na Wasz odsłuch poniżej.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?