Jean-Michel Jarre może zostać… francuskim ministrem kultury

Jak donoszą francuskie media – Jean-Michel Jarre w ciągu kilku najbliższych dni może zostać ogłoszony francuskim ministrem kultury.

kalendarz

Jednym z artystów, którzy mieli ogromny wpływ na rozwój sceny elektronicznej, jest z pewnością Jean-Michel Jarre. Urodzony w 1948 roku kompozytor od ponad 50 lat zajmuje się tworzeniem muzyki. Bez zawahania można stwierdzić, że jest to żywa legenda. Swego czasu pochodzący z Lyonu producent ustanowił nawet kilka rekordów Guinnessa. Teraz twórca kultowego albumu “Oxygenemoże objąć jedno z najważniejszych stanowisk w swoim kraju.

Jak donosi francuska telewizja C NEWS, Jean-Michel Jarre w ciągu najbliższych dni może zostać ogłoszony tamtejszym ministrem kultury. Jego nazwisko pojawiło się na liście kandydatów do objęcia tego stanowiska, w przypadku odejścia obecnego ministra, Francka Riestera. Zmiana ta byłaby związana z ustąpieniem z urzędu premiera Edouarda Philippe’a, który dzięki ubiegłotygodniowemu zwycięstwu w wyborach lokalnych obejmie stanowisko mera Hawru.

emuze.me

Drugim poważnym kandydatem do objęcia teki ministra kultury jest Claire Chazal, wieloletnia prezenterka wiadomości francuskiej telewizji TF1.

Byłoby to niemałe wyróżnienie dla słynnego kompozytora. Już od dłuższego czasu twórca cieszy się mianem osoby zasłużonej dla kultury Francji, co pozwalało mu udzielać się w ważnych sprawach. Możliwe więc, że – w wypadku objęcia stanowiska – kwestia branży klubowej nad Sekwaną będzie traktowana poważniej niż dotychczas.

ultra

Na ten moment jednak brakuje oficjalnych informacji i deklaracji. Sytuacja powinna się wyklarować w najbliższych dniach.

emuze.me

Total
38
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?