Klasyk w bigroomowym wydaniu. “Blink” Johna Dahlbacka odświeżony po 14 latach

Legendarny “Blink” Johna Dahlbacka po 14 latach doczekało się odświeżenia. Zadania tego podjęli się Dimitri Vegas & Like Mike i Bassjackers.

kalendarz

W 2008 r. szwedzki producent John Dahlback wydał utwór “Blink”, który szturmem zawojował światowe parkiety. Dziś wspominamy go jako klasyk muzyki elektronicznej, który po 14 latach doczekał się odświeżenia. Odświeżenia, którego podjął się nie byle kto, bo weterani gatunku big room, czyli Dimitri Vegas & Like Mike i Bassjackers.

Festiwalowa propozycja

Dimitri Vegas & Like Mike oraz Bassjackers zyskali ogromną popularność w tak zwanej “złotej erze EDM”. Choć w ciągu ostatnich lat imali się wielu innych gatunków, wielu widzi w nich istotne postaci big roomu. To właśnie w tym gatunku zdecydowali się odświeżyć jeden z najbardziej kultowych utworów elektroniki, czyli “Blink” John Dahlbacka. Sezon festiwali trwa w najlepsze, więc z pewnością przyjdzie nam usłyszeć ten remiks na żywo jeszcze niejednokrotnie.

emuze.me

14 lat minęło…

John Dahlback wydał “Blink” w 2008 r. Utwór bardzo szybko zdobył dużą popularność, a po czasie zasłużył sobie na miano klasyka EDM. W Internecie znajdziemy multum jego remiksów powstałych na przestrzeni tych kilkunastu lat. O szwedzkim producencie sporo mówiło się w 2015 r., kiedy to raczył nas progresywnymi brzmieniami wydawanymi w Musical Freedom, czy Armada Music. Po jakimś czasie zniknął z mainstreamu, co nie znaczy, że nie jest aktywny – przez kilka lat współtworzył on formację Brohug. Obecnie znów działa na własny rachunek.

Nie pozostaje nam nic innego, jak cofnąć się te 14 lat wstecz, kiedy wielu z nas dopiero przestawało mówić “pep” na “chleb” i przypomnieć sobie te charakterystyczne wokale w oryginalnym brzmieniu.

ultra

emuze.me

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?