kontakt

Amerykański duet Gabriel & Dresden w ciągu ostatnich dekad, mocno zasłużył się środowisku trance. Jego współtwórca, Josh Gabriel, w długim wpisie w mediach społecznościowych, poinformował fanów o swoim niedawnym ataku serca.

Jeżeli lubicie gatunek trance, musicie znać chociaż jeden ich utwór. Na liście ich największych numerów są chociażby remix do “Beautiful Things” od Andain oraz “As The Rush Comes” wykonany pod aliasem Motorcycle (z wokalistką JES). Gabriel & Dresden to bez wątpienia legendy muzyki elektronicznej. Panowie ostatnio wydają głównie w Anjunabeats, lecz mają również za sobą sukcesy w Armada Music oraz Black Hole Recordings.

Gabriel z Gabriel & Dresden miał atak serca

W czwartkowy wieczór (czasu polskiego), na oficjalnych profilach duetu pojawiło się oświadczenie 54-letniego Josha Gabriela, w którym poinformował on swoich miłośników o niedawnym ataku serca. Poniżej przytaczamy pełną treść:

Drodzy przyjaciele i różnorodna dance’owa rodzino,

Mam pewną wielką i niemiłą wiadomość do przekazania. Kilka tygodni temu doznałem ataku serca. Trafiłem do szpitala na dwa dni, ale jestem już w domu i czuję się dobrze. Teraz korzystam z czasu na wyzdrowienie i zredukowanie stresu, aby jak najbardziej zwiększyć szansę na pełną regenerację.

Ta sytuacja była niemałym szokiem, jednak miała wiele sensu. Przez ostatni rok zmagałem się z uczuciami wypalenia, wyczerpania i ogólnego przekraczania mojego limitu. Teraz zdaję sobie sprawę z tego, co naprawdę się ze mną działo.

Najtrudniejszą częścią tej sytuacji jest rzeczywistość, w której muszę odpuścić podróżowanie i występowanie do czasu pełnego powrotu do zdrowia. Będę bardzo tęsknił za graniem dla Was i za uśmiechniętymi twarzami wszystkich osób na parkietach. Czas jednak na to, abym skupił się na moim zdrowiu fizycznym i psychicznym.

Uświadamiając sobie, jak ważne jest dbanie o siebie (zwłaszcza dla tych, którzy pracują w branżach funkcjonujących nocami), chciałbym szczerze zaapelować o podtrzymanie dyskusji o samoopiece, redukcji stresu oraz poszukiwaniu balansu w życiu.

Cieszę się, mogąc Wam powiedzieć, że w trakcie mojej nieobecności, Dave Dresden będzie sprawował pieczę nad naszym projektem i występami do czasu mojego powrotu; jestem mu bardzo wdzięczny za jego pomoc.

Pomimo tego, że ostatnie tygodnie były dla mnie ciężkie, czuję, że efektami tych wydarzeń będą dla mnie wyłącznie pozytywne zmiany.

Dziękuję za całą Waszą miłość i wsparcie.

Josh Gabriel

Joshowi życzymy mnóstwa sił i zdrowia, a także jak najszybszego powrotu do tego, co kocha najbardziej – grania i tworzenia dla słuchaczy duetu Gabriel & Dresden.

kontakt