Stay

Justin Bieber i The Kid LAROI z najszybszym miliardem w historii Spotify. Wystarczyło 118 dni!

Kawałek The Kid LAROI i Justina Biebera potrzebował zaledwie 118 dni do przebicia bariery miliarda odtworzeń w serwisie Spotify.

emuze.me

Jednym z głównych hitów tego roku jest niewątpliwie wspólny kawałek The Kid LAROI i Justina Biebera. “Stay” to nowoczesny, taneczny synthpop ze szczyptą hip-hopu oraz – o czym później – elektroniki. Niesamowicie chwytliwa melodia była kluczem do podbicia list przebojów na całym świecie. Na liście Billboard Hot 100 “Stay” utrzymuje się bowiem na szczycie już dziesiąty tydzień z rzędu. Jest to o tyle warte odnotowania, że dotychczas taki pułap osiągnęło zaledwie 15 innych numerów. Teraz twórcy kawałka mogą cieszyć się z kolejnego osiągnięcia – a jest nim najszybciej osiągnięty miliard odtworzeń w historii serwisu Spotify.

118 dni – zaledwie tyle potrzeba było do osiągnięcia miliarda odtworzeń. Poprzedni rekord należał do Eda Sheeran’a i jego “Shape Of You” – jemu potrzebne były “aż” 153 dni.

emuze.me

Udział artysty EDM

Nad największymi światowymi hitami, jakim niewątpliwie jest “Stay”, zwykle pracuje spora ekipa profesjonalistów. Nie wszyscy wiedzą, że kluczową postacią – bo producentem utworu – był Magnus August Høiberg, znany pod aliasem Cashmere Cat. Norweg jako DJ trzykrotnie reprezentował swój kraj w kultowych DMC World DJ Championships. W jego dyskografii znajdziemy z kolei brzmienia future bass i alternatywne, elektroniczno-hip-hopowe połączenia. “Stay” nie jest pierwszą popową produkcją za którą stał Marcus – współpracował wcześniej z takimi gwiazdami jak Ariana Grande, The Weekend oraz Halsey. Pomagał również przy produkcji jednego z ostatnich hitów Avicii’ego – “Lonely Together”.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z twórczością artysty!

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?