Fedde le Grand sięga po kolejny polski talent. Justy z singlem w Darklight i supportem od Don Diablo!

W Darklight Recordings – czyli labelu Fedde le Granda – melduje się kolejny Polak. Tym razem jest to Justy, którego znacie już z labelu FRKNTN.

sunrise

Fedde le Grand najwyraźniej polubił dźwięki wywodzące się z naszej rodzimej sceny, wszak to już nie pierwszy, kiedy polska młoda krew zasila szeregi wytwórni Holendra. Wcześniej w tym labelu swoje kawałki wydawali chociażby Melo.Kids, KOFM, MYLØ czy DNF, do którego jeszcze wrócimy. Tym razem jednak do Darklight Recordings zawitał Mikołaj Matuszak, zdolny dwudziestojednolatek, którego do tej pory mogliście kojarzyć z polskiej stajni FRKNTN pod aliasem Justy.

Młoda polska krew

Pochodzący spod Wągrowca producent po chwilowym rozbracie od studia wraca na muzyczne salony. Jest to kolaboracja z pochodzącym aż z Kolumbii producentem o pseudonimie Bluckther. Ten alias możecie już kojarzyć z collabu z DNFem, który także ukazał się w Darklight – i to poniekąd dzięki Dawidowi udało się doprowadzić do kolejnego polsko-kolumbijskiego mariażu.

kalendarz

Będąc na studio session u DNF’a, pracowaliśmy nad nowymi trackami. Przy odsłuchiwaniu jednego z moich demek, które leżało już jakiś czas u mnie na dysku i nie miałem pomysłu na jego ukończenie, Dawid zasugerował żebym wysłał to demo do Bluckther’a i dał mi jego numer na WhatsApp. Jeszcze tego samego dnia skontaktowałem się z kolumbijskim producentem wysyłając mu owe demo. Bluckther odpisał, że demo bardzo mu się podoba i żebym wysłał mu ścieżki, ponieważ chciałby nad tym popracować.

Mikołaj Matuszak (Justy)

Support od największych

Wróćmy jednak do rzeczy świeżych – a jest do czego, gdyż “Rock This Down” zainteresował się sam… Don Diablo. Poza właścicielem wytwórni Hexagon, utwór doczekał się supportu wśród takich aliasów, jak Dash Berlin, MorganJ czy wcześniej wspomniany Fedde le Grand. Robi wrażenie!

kalendarz

O supporcie wiedziałem już wcześniej, ponieważ jeden z manager’ów Hexagonu odpowiedział nam na maila, że Don chce zagrać nasz numer w Hexagon Radio – na co oczywiście się zgodziliśmy. Przyznam szczerze uczucie bezcenne i bardzo motywujące, że ktoś taki jak Don Diablo wypowiada twój alias i supportuje twoją twórczość.

Mikołaj Matuszak (Justy)

W tym miejscu warto zaznaczyć, że kawałek miał swoją premierę podczas drugiej edycji Shining Beats Festival, gdzie Justy otworzył drugi dzień tej imprezy. Sceneria seta unikalna, dlatego jeśli ktoś ma zaległości to polecamy nadrobić. W szczególności, że set emanuje wręcz niewydanymi dotąd utworami, a więc jest co sprawdzić!

A co przyświecało twórcom “Rock This Down” przy tworzeniu? O tym opowie już sam Mikołaj.

sunrise

Produkując „Rock This Down” szczerze mówiąc oboje nie mieliśmy żadnych restrykcji co do stylu w jakim ma być ten utwór i myślę że jest to najlepsze podejście do tworzenia muzyki, ponieważ wtedy producenci są w stanie zrobić unikalny kawałek, który nie brzmi jak tysiące innych dostępnych na rynku. Szukając wytwórni pomyśleliśmy, że track idealnie pasuje do Darklight Recordings, więc wysłaliśmy maila do Fedde Le Grand’a. Następnego dnia otrzymaliśmy odpowiedź, w której Fedde napisał, że utwór bardzo mu się podoba i chce go wydać w swoim labelu.

Mikołaj Matuszak (Justy)

Młody producent dodaje także, iż postrzega siebie jako osobę mocno samokrytyczną i preferuje jakość aniżeli ilość. Sporo czasu poświęcił w studio, aby wyrobić własny styl oraz podnieść swoje umiejętności producenckie – co też da się odczuć w nowej produkcji. Trzymamy więc kciuki za Justy’ego, jak i innych młodych prosperujących producentów!

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?