Już wkrótce zobaczymy serial dokumentalny o powstaniu Spotify

“The Playlist” to nowy serial Netflixa, który przedstawi historię popularnego serwisu streamingowego – Spotify. Premiera w październiku.

sunrise

Spotify to – i tu wytłumaczenie dla osób, które przesiedziały ostatnie 5 lat pod kamieniem – gigant wśród muzycznych serwisów streamingowych. Tę szwedzką firmę w 2006 roku założyli Daniel Ek i Martin Lorentzon. Serwis stopniowo rozwijając się i umacniając swoją pozycję w branży, aktualnie gromadzi miliony użytkowników z całego świata. Historia powstawania tak mocnego zawodnika na rynku muzycznym intryguje i zachęca do zapoznania się z nią zapewne wiele osób. Tak się składa, że już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy tego jak powstawał i rósł w siłę serwis Spotify. To wszystko dzięki najnowszemu serialowi dokumentalnemu Netflixa.

Premiera w październiku

Serial nosi nazwę “The Playlist”. Jego reżyserem jest Per-Olav Sørensen. W głównych rolach ujrzymy Edvina Endre, który wcieli się w postać Daniela Eka oraz Christiana Hillborga, który zagra Martina Lorentzona. Historia przedstawi przede wszystkim początki funkcjonowania Spotify i to jak serwis osiągał gigantyczne sukcesy w swojej działalności.

kalendarz

“Fabularyzowana opowieść o tym, jak szwedzki przedsiębiorca i jego wspólnicy zrewolucjonizowali branżę muzyczną, tworząc legalną platformę streamingową.”

Wszystkie sześć odcinków, z których składa się serial ukaże się na platformie Netflix już 13 października. Niedawno w sieci pojawił się oficjalny zwiastun, który można obejrzeć poniżej.

kalendarz

kalendarz

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?