Daft Punk i Kanye West

Kanye West z pierwszym w karierze diamentowym singlem. Pomogli mu w tym… Daft Punk

Utwór “Stronger”, w którym użyte zostały sample z jednego z utworów Daft Punk, uzyskał na terenie USA status platynowego singla.

dolaczdonas

Kanye West należy do grona najbardziej barwnych postaci w świecie showbusinessu. Mało kto potrafi w tak skuteczny sposób zwrócić na siebie uwagę obserwatorów rapu i nie tylko. Najświeższym tego przykładem jest oczywiście to, co działo się wokół wydanego pod koniec sierpnia albumu “Donda”. Jednakże nie jest to jedyna rzecz, której Amerykanin może zawdzięczać dużą popularność – Kanye ma bowiem na koncie niemało hitów. Mimo międzynarodowej popularności, dopiero teraz na ścianie rapera będzie mogła wylądować diamentowa płyta.

“Stronger” diamentowe

Wszystko to za sprawą wydanego aż 14 lat temu singla “Stronger“, będącego największym hitem z trzeciego studyjnego albumu Westa pt. “Graduation”. Kawałek ten w tym czasie na terenie Stanów Zjednoczonych sprzedał się w ilości ponad 10 milionów egzemplarzy. Dzięki przekroczeniu właśnie tego pułapu, “Stronger” zostało wyróżnione przez organizację Recording Industry Association Of America. Tym samym numer ten dołączył do niemal 60 innych, które na terenie USA pokryły się diamentem.

Swój udział mieli w tym Daft Punk

W nagłówku zasugerowaliśmy, że udział w sukcesie miał duet Daft Punk. I nie jest to w żadnym stopniu clickbait – wszak “Stronger” oparte jest na samplach z wydanego 20 lat temu “Harder Better Faster Stronger”, jednego z największych przebojów nieistniejącego już duetu.

dolaczdonas

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?