Kawałek ze Spinnin’ Records najchętniej granym w polskich stacjach radiowych

CYRIL – nieznany dotąd australijski producent – stworzył kawałek, który właśnie jest najchętniej grany przez polskie stacje radiowe.

sunrise

Zdajemy sobie sprawę, że tego typu nagłówek jest w polskiej rzeczywistości dość abstrakcyjny. Taka sytuacja nie ma bowiem miejsca zbyt często. Ostatni raz taki widok mogliśmy zobaczyć nie dalej jak dwa lata temu. Wtedy to, w styczniu 2022 roku, najchętniej granym utworem w polskich radiostacjach było wydane w labelu Musical Freedom “The Motto” od Tiesto.

W roku 2023 się nie udało, a w 2024 doszło do tego już za pierwszym razem. O co chodzi? O wbicie się na miejsce pierwsze Oficjalnej Listy Airplay przez utwór wydany nakładem kultowego Spinnin’ Records. Choć ta wytwórnia – od kilku lat będąca własnością Warner Music Group – różni się od tego, co mogliśmy zastać jeszcze dekadę temu, to wciąż widzieć charakterystyczne logo na szczycie polskiej radiowej muzyki jest naprawdę miło. A stało się to za sprawą dotąd niezbyt rozpoznawalnego w szerokim mainstreamie australijskiego producenta o pseudonimie CYRIL.

kalendarz

Klasyk w nowej odsłonie

Nikogo chyba nie zaskoczymy, jeśli powiemy w tym momencie, że “Stumblin’ In” jest po pierwsze coverem, a po drugie – zdobyło popularność na platformie TikTok. Zacznijmy jednak od tego pierwszego. Obecny numer 1 w polskich radiostacjach to odświeżona, deep house’owa wersja ikonicznego motywu z lat 70., w którym na wokalu udzielają się Chris Norman i Suzi Quatro.

ultra

Tamta wersja przez wielu lubiących sobie wrócić do starych muzycznych czasów jest z pewnością wysoko ceniona. Teraz ci wszyscy mają okazję usłyszeć ten kawałek w dopasowanej do naszych czasów wersji. Nowa odsłona “Stumblin’ In“, jak już wcześniej wspomnieliśmy, zdobyła popularność na TikToku. Sam jego twórca specjalizuje się na tej platformie w odświeżaniu klasyków – jego seria, w której to robi, ma obecnie już około 50 odcinków. W pierwszym z nich Australijczyk wziął na tapet właśnie “Stumblin’ In” – i samo to wideo wykręciło niemal 5 milionów odtworzeń. Dźwięk pochodzący z tego filmiku został użyty w innych materiałach 26 tysięcy razy – a jeśli dodamy do tego ponad 12 tysięcy z singlowego wydania, to robi się nam naprawdę pokaźna sumka.

@cyril_riley Should i make more of these? 🥰 #fyp #remix #stumblinin ♬ Stumblin in REMIX – Cyril Riley

Swoje trzy grosze do popularności utworu w sieci dołączył… Bayern Monachium, który użył tę kompozycję w jednym z materiałów właśnie na TikToku. Dzięki temu wszystkiemu o CYRILu mogły usłyszeć tłumy.

sunrise

@fcbayern Sven Ulreich with this amazing save against Galatasaray 🧤💥 #FCBayern #MiaSanMia #UCL #GSvFCB ♬ Stumblin in REMIX – Cyril Riley

Nowa odsłona “Stumblin’ In” ujrzała światło dzienne zaledwie dwa miesiące temu, a już teraz jest jednym z większych hitów ostatnich tygodni w polskich radiostacjach. Według najnowszego zestawienia Oficjalnej Listy Airplay, która powstaje na bazie danych z 76 stacji z całego kraju, właśnie ten singiel był najchętniej granym.

Nie tylko CYRIL

W czołówce nie brakuje elektronicznych brzmień. Obecnie na miejscu 4. jest formacja Ofenbach i ich “Overdrive”, na 7. – Alok i The Chainsmokers z eurotrance’owym “Jungle”, zaś czołową dziesiątkę zamyka Lost Frequencies i jego “Dive”. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie OLiS, a także w najświeższym filmie na kanale Pojtana na TikToku.

@shiningbeats Czas na pierwsze podsumowanie radiówek w tym roku! #hity #2024 #radiówki #radio #pop #radiozet #eska #rmffm #shiningbeats #fyp #viral ♬ dźwięk oryginalny – Pojtan (Shining Beats)

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?