Your Ghost Production

W naszym kraju nie brakuje DJów i producentów, którzy w ostatnich latach zaliczyli osiągnięcia, o których mogliśmy kiedyś tylko pomarzyć. W międzynarodowej branży EDM jest jednak o wiele więcej artystów mających coś wspólnego z Polską, niż może Wam się wydawać. Jedną z takich gwiazd jest pochodzący z Miami Patrick Cybulski aka K?d (czytane jako “kid”). Ten pan w ciągu kilku ostatnich lat mocno zaznaczył swoją obecność wśród twórców muzyki basowej, co dało mu też rozpoznawalność wśród amerykańskiego oraz azjatyckiego audytorium.

W pięć lat na największe salony

Poczynania Patricka śledzę od 2016 roku, kiedy to przykuł moją uwagę utworami i remixami, które stylistycznie bardzo przypominały twórczość Portera Robinsona. Wtedy nie było o nim jeszcze tak głośno, jednak sytuacja z czasem dość mocno się zmieniła. K?d zwrócił na siebie wzrok wielkich marek, grając potem na największych imprezach świata i tworząc numery z dużymi gwiazdami.

W ciągu swojej kariery, artysta ten miał okazję tworzyć utwory z takimi tuzami jak chociażby REZZ, Wolfgang Gartner czy Kayzo. Ostatnio pojawił się nawet collab ze Stevem Aokim, co – nie ukrywam – było poniekąd motywacją do napisania tego tekstu. Ciekawie jest również, jeżeli popatrzymy na listę oficjalnych remixów. K?d tworzył własne interpretacje numerów dla The Chainsmokers, Illenium czy RL Grime’a. Musicie przyznać, że takie nazwiska robią spore wrażenie.

Więcej pokaźnych osiągnięć? Proszę bardzo. Zaledwie dwudziestotrzyletni DJ stawał za deckami na eventach takich jak chociażby przeróżne edycje EDC czy Ultra Music Festival. Grał też na scenie Tiësto na Tomorrowland w 2018 roku oraz jako support Tchamiego i Malaa w Red Rocks. Mało który twórca z polskim rodowodem może się poszczycić takimi wpisami w portfolio.

W Polsce jak w lesie…

Trzeba przyznać, że muzyka, którą produkuje k?d cieszy się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych – stąd też dość mała ilość występów w Europie. Jest jednak spora grupa odbiorców, do których trafia stylistyka inspirowana w dużym stopniu Neon Genesis Evangelion oraz innymi serialami anime w połączeniu z bass music. Nie ukrywam, że fajnie byłoby zobaczyć występ Patricka w kraju nad Wisłą, jednak – po prawdzie – zapotrzebowanie na dubstep, drum n bass, trap czy midtempo nie jest na tyle duże. Mamy jednak nadzieję, że z czasem sytuacja ulegnie zmianie i w naszej rodzimej krainie pojawi się więcej brzmień modnych za oceanem…

Your Ghost Production