Kiedy house spotyka się z dubstepem. John Summit i Subtronics zagrali seta B2B

Podczas odbywającego się pod koniec czerwca festiwalu Electric Forest swoje siły za deckami połączyli Subtronics i John Summit.

freedom

B2B to nazwa, która określa formułę występu dwóch artystów w ramach jednego seta. Najcześciej obok siebie za konsolą lądują dobrzy znajomi, bądź reprezentanci podobnych stylów muzycznych. Jednym z największych festiwali, który łączy gigantów sceny w ramach swojej imprezy jest EDC Las Vegas. Niedawno wyselekcjonowaliśmy kilkanaście dobrze zapowiadających się zetknięć podczas ostatniej edycji, do których możecie wrócić tutaj.

Jednak nietuzinkowe połączenia to nie tylko domena EDC – na innym amerykańskim wydarzeniu uczestnicy mieli wszak szansę brać udział w dość niecodziennym b2b. W poprzedni weekend na jednej ze scen Electric Forest house został połączony z… dubstepem.

Unikalne połączenie

Winowajcami tego wydarzenia są Subtronics i John Summit. Ceniony reprezentant sceny dubstep oraz jeden z najszybciej zyskujących na popularności twórców gatunku house połączyli swoje siły podczas Electric Forest. Początek ich seta obfitował w spokojniejsze produkcje, by w drugiej połowie podkręcić tempo występu.

@johnsummit

made history w @subtronics at forest

♬ original sound – john summit

Pomimo dość jasnego podziału stylistycznego, obaj byli cały czas aktywni za konsoletą. Tak oto można było usłyszeć Jessiego serwującego housowe brzmienia, a reprezentanta Defected Records – przy wyższych BPMach. Nie zabrakło też oryginalnej twórczości, jak i remiksów stworzonych przez obu panów. Niepełna tracklista jest dostępna tutaj.

Międzygatunkowa przyjaźń

Gdyby ktoś myślał, że takie połączenie wyszło zupełnie przypadkiem, bądź z inicjatywy organizatora. Otóż nic bardziej mylnego! Drogi obu twórców przecięły się już wcześniej. John już w kwietniu pomógł Substronicsowi w możliwości stworzenia remiksu dla KX5, dostarczając mu odpowiednie pliki. Jessie całą sprawę opisał na swoim Twitterze.

CHCĘ, BY KAŻDY SZYBKO ODDAŁ OGROMNE BRAWA JOHNOWI SUMMITOWI.

Byłem zbyt zabiegany przygotowaniami do FK i RRX, dlatego stemsy od KX5 wygasły i byłem CAŁKOWICIE przekonany, że straciłem możliwość zremiksowania utworu i na serio ogarnęła mnie panika… Jakieś dziesięć minut później zobaczyłem wideo, na którym John grał BANGEROWY remiks podczas Coachelli, więc pierwszy raz w życiu napisałem do niego DMa, pytając o stemsy, mając nadzieję, że odpisze. I ON MI JE WYSŁAŁ!!!

DZIĘKUJE TOBIE JOHN ZA SPRAWIENIE, ŻE TEN REMIKS ZOSTAŁ SKOŃCZONY, BO MAŁO BRAKOWAŁO, A BY TO SIĘ NIE STAŁO!

Subtronics na Twitterze

Na to John odpowiedział w zwyczajowy dla samego siebie humorystyczny sposób.

Wideo jak grałeś to na scenie było zajebiście szalone. Człowieku, ty nawet spowodowałeś, że deadmau5 twerkował na scenie lmao

John Summit na Twitterze

Ayyyy dzięki gościu!!!! Serio nie mogę odpowiednio wyrazić tego jak bardzo uratowałeś mi dupę lolol Niesamowicie dziękuje <3 <3

Subtronics na Twitterze

Kwiecień, maj, czerwiec – wystarczyły zaledwie trzy miesiące, by producenci wspólnie spotkali się za deckami. Z tej okazji przybrali nawet nazwę swojej formacji – Summtronics.

freedom

Total
10
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?