kontakt

Dzień Króla to jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzonych w Holandii. Jest to dzień, w którym celebrowane są urodziny władcy tego państwa, Wilhelma Aleksandra. To właśnie wtedy wiele osób bez krępacji manifestuje swój patriotyzm, chodząc w pomarańczowych koszulkach czy przystrajając swoje domostwa właśnie na pomarańczowo. 27 kwietnia odbywają się również przeróżne imprezy, w tym festiwale z muzyką elektroniczną, która jest mocno zakorzeniona w tamtejszą kulturę. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie eventy zostały odwołane, ale to nie znaczy, że o obchodach musimy zapomnieć zupełnie – o nie!

Spinnin’ prosto z domu

Jednym z organizatorów wirtualnych transmisji z okazji Dnia Króla jest Spinnin Records. Holenderski gigant zaprosił siedmiu rodzimych artystów, którzy zaprezentują swoje godzinne sety. Wystąpią między innymi Fedde Le Grand czy Sander van Doorn. Transmisja zaczyna się już o godzinie 14, więc jest to opcja zbliżona godzinowo do klasycznych imprez z okazji Dnia Króla, które rozpoczynają się zwykle w okolicach południa.

Podopieczni Hardwella pograją do rana

Swój festiwal organizuje również Revealed Recordings, czyli wytwórnia należąca do Hardwell’a. Tutaj – w przeciwieństwie do Spinnin – świętowanie potrwa nieco dłużej. Wystąpi bowiem aż 15 artystów, powiązanych na co dzień z labelem. Nie zabraknie więc Dannic‘a, Sick Individuals, Maddix‘a czy Dr Phunk. Transmisja startuje o 14:00 na YouTube oraz Twitch’u.

Revealed Kingsday
14:00 Venomenal
15:00 Jac & Harri
16:00 Sick Individuals
17:00 Tom & Jame
18:00 Dannic
19:00 Reggio
20:00 Maddix
21:00 Dr Phunk
22:00 Ryos
23:00 Mr. Black
24:00 Magnificence
01:00 Saberz
02:00 Justin Prime
03:00 Rich Edwards
04:00 Sandro Silva

Balkoningsdag, czyli balkonowe zabawy

Z ciekawą inicjatywą wyszli również organizatorzy Kingsland Festival. Zorganizują oni bowiem na ulicach Amsterdamu, Groningen, Rotterdamu i Tilburga specjalny Bus Tour, zachcając do świętowania na balkonach czy w ogródkach.

Jeśli nie możesz przyjechać na Kingsland, Kingsland przyjedzie do Ciebie! Oczywiście nie możemy pozwolić, aby urodziny naszego Króla pozostały niezauważone, dlatego 27 kwietnia obchodzimy Dzień Balkonu. Świętuj rocznicę naszego majestatu bezpiecznie z własnego balkonu, tarasu na dachu lub ogrodu wraz z największymi holenderskimi artystami.

Kingsland Festival

W wyjątkowy tour po ulicach holenderskich miast wezmą udział między innymi Sam Feldt czy Mike Williams. Będzie to z pewnością wyjątkowa chwila dla mieszkańców tych miast – wszak możliwość posłuchania i zobaczenia takich artystów na żywo występujących za oknem nie zdarza się codziennie!

Na koniec – Dzień Króla w Radio 538

Znakiem rozpoznawczym każdego Dnia Króla są imprezy organizowane przez holenderskie rozgłośnie radiowe. Najpopularniejszymi eventami były dotąd te organizowane przez SLAM! i Radio 538. Ta pierwsza stacja dogadała się ze Spinnin’, zaś ta druga postanowiła nadal działać własnym sumptem. W efekcie między 15:00 a 18:00 będzie można obejrzeć występy wielu artystów z Holandii, nie tylko tych EDMowych.

kontakt