kontakt

Obecnie obowiązujące zasady dotyczące koronawirusowych obostrzeń obowiązują jeszcze przez najbliższych kilka dni. Polski rząd zapowiadał, że jeszcze przed długim weekendem poznamy dalsze plany odnośnie znoszenia restrykcji. Sprzyjają temu coraz niższe wskażniki zachorowań.

Wracamy do klubów?

Pierwsze informacje dotyczące odmrażania sektora kultury pojawiły się już w ubiegłym tygodniu – więcej szczegółów pod tym linkiem. Reguły przyjęte w rządowym rozporządzeniu spotkały się z krytyką środowisk artystycznych. Innego zdania mogą być w najbliższych dniach za to właściciele klubów i dyskotek – oczywiście, o ile potwierdzą się najnowsze doniesienia.

Dziennikarze RMF FM dotarli bowiem do informacji o planowanym zniesieniu zakazu działalności klubów nocnych i dyskotek. Informacja ta miałaby zostać ogłoszona prawdopodobnie jutro podczas konferencji prasowej dotyczącej znoszenia obostrzeń.

Nieoficjalnie wróciliśmy już dawno

Według radiowych doniesień, rząd chciałby, tu cytat z artykułu RMF24, “przerwać tę fikcję”. Chodzi tu oczywiście o utrzymywany przez już niemal 15 miesięcy zakaz działalności klubów i dyskotek. Już w ubiegły weekend, na kanwie otwarcia dla gości wnętrz lokali gastronomicznych, niemało miejscówek się otworzyło – zaś kolejne ogłosiły powrót na najbliższe weekendy. Zupełnie inną parą kaloszy jest swoiste “podziemie imprezowe”, które istniało przez ostatnie miesiące w wielu dużych miastach, na czele z Warszawą.

Według informacji dziennikarzy RMF FM, otwarcie klubów nocnych byłoby warunkowane ograniczeniami. Ciężko na ten moment powiedzieć, czego one miałyby dotyczyć – pozostaje nam więc poczekać na potwierdzenie bądź dementi tych naprawdę napawających optymizmem wieści ze strony rządu.

kontakt