Spotify Top 100

Ostatnie wieści z krajowej (i nie tylko) sceny eventowej można śmiało określać w kategorii sinusoidy. Niemalże wespół z informacjami o imprezach, które dojdą do skutku, przychodzi nam się dowiadywać o tych, które powrócą dopiero w przyszłym roku. Tę drugą strategię ewidentnie realizuje agencja Alter Art, odpowiedzialna za Open’er Festival, Orange Warsaw Festival oraz Kraków Live Festival. O ile los pierwszych drugich był nam znany już od przynajmniej kilku tygodni, o tyle informacje dotyczące tego trzeciego pojawiły się dopiero w tym tygodniu. I, jak wspomnieliśmy wyżej, nie są one zbyt pozytywne.

Już drugi rok z rzędu

Rok 2021 będzie już drugim z rzędu bez Kraków Live Festival. W oświadczeniu organizatorów czytamy o chęci organizowania eventu z odpowiednim rozmachem – a na to obecnie nie pozwalają obowiązujące obostrzenia. I właśnie to jest głównym powodem odwołania tegorocznego KLFu. Przyszłoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 19 i 20 sierpnia.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Kraków Live Festival – oświadczenie

Festiwalowiczki, Festiwalowicze!
Wiecie, że przygotowanie wydarzenia o skali Kraków Live Festival to wiele miesięcy ciężkiej pracy – zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.

Pomimo naszych starań, istniejące dziś w Polsce obostrzenia, a także brak planu na lato, uniemożliwiają realizację KLF w tym roku w skali i na poziomie, który wspólnie zbudowaliśmy przez kilkanaście lat funkcjonowania.

Robimy to z ogromnym smutkiem i wielkim żalem, ale jesteśmy zmuszeni przełożyć tegoroczną edycję na rok przyszły. Nowe daty KLF to 19-20.08.2022. O szczegółach będziemy Was informować w nadchodzących miesiącach. Do zobaczenia w 2022!

Grały tam światowe gwiazdy EDMu

Kraków Live Festival był z pewnością smakowitym kąskiem dla fanów EDMu z południa Polski. W 2019 roku, podczas ostatniej zorganizowanej edycji, zagrali tam między innymi DJ Snake oraz Calvin Harris. W poprzednich latach w “mieście królów” pojawiali się także chociażby Martin Garrix czy The Chemical Brothers.

Spotify Top 100