Kraków Live Festival 2023 nie odbędzie się. Od przyszłego roku nowa formuła imprezy

W 2023 roku Kraków Live Festival nie będzie. Impreza – według zapowiedzi organizatorów – ma powrócić w nowym miejscu i formule.

sunrise

Sezon letnich festiwali właśnie ruszył. Za nami Orange Warsaw Festival – wydarzenie, za którym stoi agencja Alter Art. Ci sami ludzie odpowiadają także za imprezę symbolicznie zamykającą od lat cały ten okres, czyli Kraków Live Festival. Brand ten pojawił się na rynku w 2015 roku, zastępując Coke Live Music Festival. Przez ostatnie lata na Błoniach oraz na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego występowali między innymi Kendrick Lamar, The Chemical Brothers, Sia, Ellie Goulding, Travis Scott, Lana del Rey, A$AP Rocky, Post Malone, Martin Garrix, DJ Snake oraz Calvin Harris. Podczas ubiegłorocznej edycji zaś headlinerami byli Future oraz Halsey. Niedaleko po zakończeniu eventu pojawiła się informacja o tym, że KLF kończy swoją przygodę z dotychczasową miejscówką.

KLFa nie będzie

Mijały miesiące, kolejne festiwale ogłaszały swoje lineup’y, ale organizatorzy krakowskiego eventu nie dawali znaku życia. I mowa tu nie tylko o ogłoszeniach artystów, ale także o tak istotnych kwestiach, jak chociażby miejsce imprezy. Teraz już wiemy, dlaczego – Kraków Live Festival 2023 nie dojdzie do skutku.

kalendarz

Agencja AlterArt wydała lakoniczne oświadczenie, w którym zapowiedziany został powrót imprezy w nowym miejscu i formule.

kalendarz

Festiwalowiczki, Festiwalowicze!

Kraków Live Festival w nowej formule i miejscu będzie miał swój początek w przyszłym roku. Do zobaczenia latem 2024!

Na przestrzeni lat KLF dokonywał ewolucji – lineup’y w zależności od edycji były bardziej rapowe, popowe lub alternatywne. Jesteśmy więc naprawdę ciekawi, w którą stronę pójdą włodarze uznanej już na festiwalowej mapie Polski marki w przyszłym roku.


foto: Kuba Kołoczek

sunrise

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?