Kultura rave i techno jednym z trendów 2023 roku? Wiele na to wskazuje

Jak wynika z najnowszego raportu platformy Pinterest, hasła związane z techno i kulturą rave notują duże wzrosty popularności.

2sher

Rok 2023 dopiero co się zaczął a letni sezon festiwalowy jest jeszcze przed nami. Mimo to imprezować można cały rok, a coraz większą popularność w klubach (i nie tylko) zyskuje techno i szeroko rozumiana kultura rave. Widać to nie tylko offline, ale także online – jak podaje amerykański serwis społecznościowy Pinterest, kultura związana z rave będzie się rozwijać w bieżącym roku.

Techno w modzie?

Raport „Pinterest Predicts 2023” który identyfikuje i analizuje przyszłe trendy, porusza wiele wątków. Platforma, która przyciąga co miesiąc 400 milionów ludzi twierdzi, że “Kultura rave” rośnie. Jednymi z najczęściej wyszukiwanych fraz miały być “house music outfits” i “techno style” Liczba wyszukań frazy “Berlin rave fashion” wzrosło o 250%, zaś “mikser muzyczny” – o ponad 115%. Tym samym platforma sugeruje, że kultura rave może być jednym z trendów 2023 roku. Warto zaznaczyć, że prognozy z Pinterest Predicts w ostatnich trzech latach sprawdziły się w 80%, więc jest duże prawdopodobieństwo, że będzie tak i tym razem.

emuze.me

Pokolenie Z i milenialsi wracają do zdrowia po ponad dwóch latach kwarantanny i przejmą nocne kluby, magazyny i imprezy domowe na całym świecie. Styl techno i moda rave zyskują na popularności.

Raport „Pinterest Predicts 2023”

Rosnący trend może sprawić, że coraz więcej osób będzie zwracać uwagę między innymi na swoje stroje, w jakich będą wybierać się na różne imprezy. Już teraz widać coraz ciekawsze stylizacje na różnych wydarzeniach czy festiwalach. Ten motyw mogą podchwycić chociażby projektanci mody czy sklepy z odzieżą, by wyjść z ofertą dla osób, które zwracają na to uwagę. Po czym temat zupełnie się skomercjalizuje (co już powoli widać w kontekście techno remiksów popularnych hitów), ludziom temat się przeje, wróci do undergroundu… i w ten sposób cykl życia się dokona. Tak się przecież dzieje z każdym trendem.

ultra

foto: Follow The Step

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?