kontakt

Musimy być z Wami szczerzy. Nie spodziewaliśmy się, że kiedykolwiek będziemy mieć okazję do napisania artykułu o albumie Lady Gagi. Życie jednak lubi zaskakiwać, dlatego też w ostatnich miesiącach amerykańska wokalistka pojawiała się na naszych łamach.

Już od jakiegoś czasu po sieci hulały doniesienia, że nowy projekt amerykańskiej wokalistki może być bardzo ciekawy dla słuchaczy muzyki elektronicznej. Stopniowo kolejni producenci ogłaszali, że dołożą swoje trzy grosze do nowej płyty Stefani. Lista współautorów robi naprawdę wielkie wrażenie.

W produkcji krążka zatytułowanego “Chromatica” udział brali między innymi Axwell, Skrillex, Tchami, Burns, Madeon, BloodPop, czy Klahr. Przykładowo założyciel Confession maczał palce w czterech numerach, zaś członek Swedish House Mafii – w trzech.

To mój wkład w nowy album Lady Gagi. Dzięki za zaproszenie!

Tchami

Dodając do tego świetny wokal Lady Gagi, musieliśmy otrzymać coś ciekawego. Longplay składa się z 16 utworów, w których wyraźnie słychać rękę wyżej wymienionych artystów. Całość robi naprawdę dobre wrażenie z perspektywy fana elektroniki.

Oprócz warstwy muzycznej, wrażenie robi lista gości. Ta jest dość wąska, ale za to treściwa – Ariana Grande, BLACKPINK, Elton John. Szczególnie ten ostatni zwraca naszą szczególną uwagę – bardziej wnikliwi internauci wiedzą bowiem, że legenda muzyki rozrywkowej także lubi EDMu posłuchać.

To już nie pierwszy raz, kiedy artystka angażuje EDMowych twórców w swoje projekty. Jak widać na załączonym obrazku, taki mariaż wychodzi jej na dobre – dzięki temu udało się wnieść nieco świeżości w muzykę pop. Angażując do albumu zarówno topowych, ale też mniej znanych producentów, Gaga złamała pewne schematy, co bardzo ceni się w obecnych czasach.

Pełny odsłuch albumu “Chromatica” znajdziecie poniżej.

kontakt