kontakt

Lana Del Rey, podobnie jak Billie Eilish i Rosalía, nagrała utwór do hitowego serialu platformy HBO. „Watercolor Eyes” to przedsmak zapowiadający cały soundtrack do drugiego sezonu produkcji o nazwie „Euphoria”. Nowy kawałek zabiera słuchaczy do czasów albumu z 2014 roku „Ultraviolence”.

Lana Del Rey z nowym singlem do „Euphorii”

„Euphoria” to ogromny sukces platformy HBO, który w końcu doczekał się drugiego sezonu. Już teraz do obejrzenia są trzy odcinki serialu, które wydawane są co tydzień, w poniedziałki. Co ciekawe, “Euphoria” jest adaptacją izraelskiego serialu o tym samym tytule stworzonego przez Rona Leshem. Autorem drugiego sezonu amerykańskiej wersji jest Sam Levinson, który wyreżyserował i napisał wszystkie osiem odcinków.

Bohaterką serialu „Euforia” jest 17-letnia Rue Bennett. Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn, transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i – podobnie jak Rue – szuka swojego miejsca na ziemi.

– czytamy w opisie serialu

Trzeci odcinek

Dnia 24 stycznia 2022 roku miał swoją premierę już trzeci odcinek, w którym możemy usłyszeć zupełnie nowy utwór Lany. „Watercolor Eyes” to efekt pierwszej współpracy piosenkarki i autorki tekstów Elizabeth Woolridge Grant z producentem Nasri, wokalistą grupy „Magic!”.

Lana Del Rey niczym Billie Eilish i Rosalía

Serial od pierwszego odcinka zaskakiwał swoim znakomitym klimatem, który nadawał nastrojowy soundtrack przygotowany przez Labrinth’a. Możecie go przesłuchać pod tym linkiem. Tym razem Lana Del Rey idzie w ślady Billie Eilish oraz Rosalíi i pomaga w tworzeniu nowej ścieżki dźwiękowej. Stworzyły one utwór zatytułowany „Lo Vas A Olvidar”, który pojawił się w pierwszym sezonie. Kawałek mówi o dwóch skrajnych, lecz w tym przypadku także współzależnych emocjach — miłości i nienawiści. Cały soundtrack drugiego sezonu będziemy mogli przesłuchać 25 lutego 2022 roku.

Easter egg

Co ciekawe, uczestnictwa Lany w nowej ścieżce dźwiękowej można było się domyślić nieco wcześniej. Wszystko to za sprawą plakatu albumu „Ultraviolence”, który można było dostrzec w tle w drugim odcinku najnowszego sezonu.

scena z serialu „Euphoria” reż. Sam Levinson

kontakt