Lecąc na Ibizę już się nie napijesz. Wprowadzono ograniczenia dotyczące alkoholu

Niektórym lecącym na Białą Wyspę zdarza się odpiąć wrotki. Teraz będzie to utrudnione. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii.

2sher

Ibiza określana jest jako jeden wielki ośrodek imprezowy. Nie bez powodu – to właśnie na tej wyspie królują legendarne kluby, alkohol i nie tylko. Taki stan rzeczy powoduje, że wielu odwiedzających wyspę odpina wrotki, nie licząc się z konsekwencjami swoich decyzji. Są też tacy, którzy grubą zabawę zaczynają już w drodze wakacyjnej destynacji. Zbyt pijani podróżni sprawiają problemy, szczególnie na pokładzie samolotu, gdy możliwość wyproszenia takich osób jest wręcz niemożliwa. Ryanair powiedział “stop” i wprowadził ograniczenia związane z możliwością picia alkoholu podczas ich przelotów.

Tutaj nie pijemy

Na ten moment Ryanair jako pierwsza linia lotnicza zabroniła spożywania alkoholi samolotach, które zostały zakupione w sklepach typu Duty Free. Nie jest to jednak nowa sprawa. Pierwsze artykuły na ten temat sięgają 2015 roku, kiedy ban dotyczył lotnisk w Glasgow i Manchesterze. Dotyczy to jedynie lotów na Ibizę z Wielkiej Brytanii. Każdy wysokoprocentowy trunek przez cały czas trwania lotu ma znajdować się w schowku na bagaże. Osoby próbujące ukrywać napoje wyskokowe ryzykują brakiem możliwości uczestnictwa w podróży – bez rekompensaty czy zwrotu pieniędzy za bilet. Wszystko z troski o innych pasażerów. Czas nam pokaże czy inni przewoźnicy pójdą tą drogą.

emuze.me

Treść komunikatu wysyłanego podróżującym w 2015, źródło: BBC

Drogi Kliencie,
Oto twój lot na Ibizę – numer rezerwacji “”

W celu priorytetowego traktowania komfortu i bezpieczeństwa wszystkich pasażerów, Ryanair wdroży ograniczenia podczas twojego lotu na Ibizę:

– Klienci nie będą mogli wnosić alkoholu na pokład i wszystkie bagaże kabinowe będą przeszukiwane na bramkach wejściowych.

– Każdy alkohol kupiony w sklepach na lotnisku bądź gdziekolwiek indziej będzie musiał być uważnie zapakowany w odpowiednim opakowaniu w bagażu kabinowym, który będzie musiał być oznaczony na bramce i wtedy bezpłatnie zapakowany do samolotu.

– Jeśli torba jest nieodpowiednia do umieszczania takich rzeczy (np.: plastikowa torba), wtedy klienci będą zobowiązani do pozbycia się alkoholu do umieszczonych śmietników.

– Bramki do odpraw będą uważnie monitorowane i klientom pokazującym jakiekolwiek oznaki antyspołecznych zachowań lub próbującym ukryć alkohol będzie odmawiana możliwość podróży, bez zwrotów bądź rekompensaty.

Z góry dziękujemy na twoją współpracę z tymi procedurami, które mamy nadzieję, że pozwolą się cieszyć lotem na Ibizę.

Treść komunikatu wysyłanego podróżującym w 2015, źródło: BBC

Akcja – reakcja

Nic nie dzieje się bez powodu. Do zmian taniego przewoźnika zmotywowała sytuacja, która miała miejsce na początku kwietnia. Lot z Manchesteru do Ibizy został opóźniony o ponad 3 godziny. Powodem grupa pijanych kobiet, która hałaśliwym zachowaniem przeszkadzała innym podróżującym oraz zaczepiała pracowników znajdujących się na pokładzie. Przez to samolot został zawrócony, a uciążliwych pasażerów wyproszono, co nie udało się bez interwencji policji.

emuze.me

ultra

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?