kontakt

Ibiza jest wyspą, którą kojarzy i prawdopodobnie chciałby odwiedzić każdy fan muzyki elektronicznej. Tam wiele rezydentur i występów grają najbardziej rozpoznawalni artyści, których możemy również zobaczyć na największych festiwalowych scenach. Kluby takie jak Amnesia, Pacha czy Privilege na przestrzeni wielu lat wypracowały sobie odpowiednią renomę. Do życia wkrótce powróci jeden z nich – Space Ibiza.

Powrót legendy

Działalność legendarnego miejsca na mapie Ibizy ma być wznowiona po 5 latach przerwy. Pepe Roselló wyjawił, że klub powróci do działania przed 2022 rokiem. Jednak nie mamy co liczyć na start działalności wraz z rozpoczęciem tegorocznego sezonu na Ibizie. Założyciel Space przekazał tę wieść w wywiadzie dla Noudiari, który jest lokalnym portalem informacyjnym.

Roselló nie ukrywał też tego, że nadal dość niejasne jest to, w jakiej formie będzie działał i jak będzie wyglądał klub. Zapytany o potencjalną lokalizację, jaką miałyby być podziemia Ibiza Gran Hotel, gdzie aktualnie znajduje się klub Heart, nie zaprzeczył ani nie potwierdził. Hotel ten mieści się zaraz obok innego legendarnego klubu – Pacha. Założyciel Space na te podejrzenia prześmiewczo odpowiedział “To by było bardzo śmieszne chodzić do Heart (do serca)”.

Co z Carlem Coxem?

Przed zamknięciem duży wkład w to miejsce miał Carl Cox. Przedstawiciel sceny techno i house był tam rezydentem oraz miał okazję zamykać to miejsce w 2017 roku. Z tej okazji zagrał on dziewięciogodzinnego seta. O ostatniej nocy w Space Ibiza artysta opowiadał również w filmie “What We Started”. Właściciel klubu również nie ukrywa tego, że DJ ma wielki wkład w działalność tego miejsca. Pepe Roselló w wywiadzie zapytany o to, czy znów usłyszymy Coxa w Space odpowiedział:

Wszystkie projekty, które zrobiłem w swoim życiu robiłem wspólnie z Carlem Coxem. Niektóre odniosły sukces, inne nie. Zawsze mogę na niego liczyć.

Pepe Roselló, założyciel Space Ibiza

DJ nigdy nie ukrywał, że chciałby, by Space powróciło. W 2019 roku artysta deklarował, ze miejsce to będzie znów działało, jak tylko uzyska na to licencję. Cox wtedy również sentymentalnie wypowiedział się na temat klubu oraz wspomniał o przyszłości Space.

Space Club Ibiza przez ostatnie 20 lat był zawsze moim domem. (…) Nadchodząca, nowo uformowana przyszłość Space jest bardzo ekscytująca, a teraz nawiązujemy nowe współprace z Pepe, Juan i Dave Browningiem. To wszystko, by stworzyć zupełnie nowy zespół, który będzie mocny niczym rodzina. Dzięki temu czuje, że będziemy w stanie wszystko przywrócić do pierwotnej formy.

Carl Cox

Koniec ze strefami VIP

W Space Ibiza nie uświadczymy działającej w wielu klubach na terenie wyspy kultury promocji VIPów. Roselló zawsze był przeciwny wyznaczaniu specjalnych miejsc dla bardziej majętnych osób. Po wytknięciu przez osobę przeprowadzającą wywiad faktu, że taka strefa istniała w jego klubie, właściciel Space zaznaczył, że miało to miejsce jedynie w ostatnich latach działania klubu. Co ciekawe, człowiek odpowiedzialny za to znaczące miejsce dla fanów muzyki elektronicznej ma… 85 lat. Jak widać, wiek tutaj nie gra żadnej roli, a liczy się pasja.

kontakt